Foto: Polícia chytila kontajnerového podpaľača, známy je už aj motív jeho konania

379562_dsc_0011 1 676x451.jpg

BRATISLAVA/TRNAVA 27. júna (WebNoviny.sk) – Policajti vypátrali muža, ktorý podpálil niekoľko kontajnerov v rôznych častiach Trnavy. Motívom jeho konania boli údajne nezhody so smetiarmi z minulosti.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, z kamerových záznamov sa dlho nedala zachytiť žiadna stopa, až na jeden prípad z mája tohto roku.

Odporúčame:
Foto: V Trnave horel byt, obyvateľov evakuovali a v nemocnici skončili štyria ľudia (aktualizované)

Kriminalisti si na jednom, veľmi nejasnom kamerovom zázname, všimli špecifický prvok na bicykli podozrivého cyklistu. Už na druhý deň ho vypátrali a následne 32-ročného Antona v siedmich prípadoch obvinili z poškodzovania cudzej veci.

Išlo o požiare na uliciach Tehelná, Sladovnícka, Saleziánska, Veterná a Okružná. Na Okružnej ulici sa požiar rozšíril aj na oplotenie stojiska kontajnerov a taktiež na neďaleko zaparkovaný VW Golf. Viacerým majiteľom vznikla škoda vyššia ako 7 700 eur.

Obvinenému, v minulosti už trestanému mužovi, v prípade dokázania viny hrozí trest na šesť mesiacov až tri roky. Na území mesta však došlo k niekoľkým desiatkam podobných prípadov, na ich objasnení polícia naďalej pracuje.

Viac k témam: krimi, podpaľač, Trnava
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Polícia chytila kontajnerového podpaľača, známy je už aj motív jeho konania © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júna 2018