Foto: Merkelová navštívila školu so sýrskymi utečencami, rozdávala dresy nemeckých futbalistov

379104_lebanon_germany_57684 be1eeb8216ee4265833f9e94da88d037 676x453.jpg

BEJRÚT 22. júna (WebNoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová navštívila verejnú školu v libanonskom Bejrúte, ktorú navštevujú aj mnohí sýrski utečenci. Politička sa v piatok stretla so študentmi zmiešanej školy, pričom im rozdávala dresy nemeckého národného futbalového tímu, ktorý momentálne súťaží v Rusku na majstrovstvách sveta, a hádzala si s nimi loptu.

Program návštevy

„Pokúšame sa ti zaobstarať vzdelanie,“ prihovorila sa počas návštevy Merkelová jednému zo študentov v angličtine. Merkelová je v Libanone, kde žije vyše milión sýrskych utečencov, od štvrtka. Vo svojom programe má tiež stretnutia s predstaviteľmi štátu, podnikateľmi a zástupcami agentúr Organizácie Spojených národov.

Odporúčame:
Migrácia je európskou výzvou, tvrdí Merkelová a chce preto s Macronom hľadať európsku odpoveď

Ceste do Libanonu predchádzala návšteva Jordánska, ktorému Merkelová prisľúbila pôžičku vo výške 100 miliónov dolárov (v prepočte 86,6 milióna eur), ktorá je dodatkom k ich bilaterálnej pomoci. Kancelárka v krajine tiež navštívila Nemecko-jordánsku univerzitu, kde diskutovala so študentmi.

Vládne trenice

Nemecká kancelárka vycestovala na Blízky východ v čase sporu v jej vládnej koalícii v oblasti prisťahovaleckej politiky. Kresťansko-sociálna únia Bavorska (CSU), ktorá je menšou stranou dvojbloku, s Merkelovej Kresťanskodemokratickou úniou Nemecka (CDU), požaduje, aby niektorých utečencov otáčala už na hraniciach, a dala jej dva týždne na to, aby dosiahla dohodu s ostatnými členskými krajinami EÚ o novej spoločnej európskej utečeneckej politike.

Odporúčame:
Seehofer dal Merkelovej ultimátum v oblasti utečeneckej politiky, hrozí autonómnymi krokmi

Nemecký minister vnútra a líder CSU Horst Seehofer uviedol, že ak sa tak nestane, začne podnikať v oblasti utečeneckej politiky samostatné kroky. V nedeľu sa v Bruseli uskutoční summit európskych lídrov o migrácii vedený Nemeckom a Francúzskom, aby prediskutovali potenciálne riešenia.

Viac k témam: Angela Merkelová, Blízky východ, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, CSU Kresťansko-sociálna únia Bavorska, Horst Seehofer, Libanon, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku, migranti, nelegálna migrácia, nemecká futbalová reprezentácia, Nemecko, sýrsky utečenec, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Merkelová navštívila školu so sýrskymi utečencami, rozdávala dresy nemeckých futbalistov © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júna 2018