Foto: Ďalšou zastávkou historického Prezidentského vlaku budú Košice

380788_imgl4566 676x451.jpg

KOŠICE 10. júla (WebNoviny.sk) – Košičania si môžu 12. júla pozrieť unikátny Prezidentský vlak na košickej železničnej stanici.

Je to jedinečný medzištátny projekt, ktorý pripravili Národní technické museum Praha v spolupráci s Českými dráhami, Železnicami SR, Slovenským technickým múzeom – Múzeom dopravy Bratislava, a občianskym združením Spolok Výhrevne Vrútky. Obyvateľom pripomenie 100. výročie vzniku prvej Československej republiky (ČSR).

Odporúčame:
Foto: Po Slovensku jazdí Prezidentský vlak, využívali ho najmä československí prezidenti

Do metropoly východu by mal parný rušeň Zelený Anton pritiahnuť salónne vozne, ktoré slúžili prezidentom počas ich pracovných ciest doma i v zahraničí, vo štvrtok 12. júla. Verejnosť by podľa organizátorov mala mať možnosť prezrieť si unikátnu súpravu vo štvrtok približne od 17:00 do 18:00. V piatok 13. júla bude vlak k dispozícii od 10:00 do 18:00.

Prezidentský vlak začal svoju prezentáciu v Prahe 28. júna 2018 a následne mal zastávky aj v ďalších českých mestách. Na Slovensku ho už mohli vidieť obyvatelia Bratislavy, Nitry, Zvolena, Lučenca a Žiliny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Historický Prezidentský vlak

Viac k témam: ČD České dráhy, Československo, Prezidentský vlak, ŽSR Železnice Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Ďalšou zastávkou historického Prezidentského vlaku budú Košice © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2018