Fond na ochranu duševného vlastníctva podporí malé a stredné podniky, v rozpočte bude viac ako 40 miliónov eur

476887_europe_tech_regulations_36580 84dd27238df64e8880fb071b4fd1dcae 676x451.jpg

10.1.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia a Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) v pondelok odštartovali fond na ochranu duševného vlastníctva malých a stredných podnikov pri ich zotavovaní sa z dopadov pandémie koronavírusu a zelenej a digitálnej transformácie počas nasledujúcich troch rokov (2022 – 2024). Informovala o tom oficiálna stránka Európskej komisie.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

V rozpočte fondu bude 47 miliónov eur. Z týchto finančných prostriedkov bude možné uhrádzať veľkú časť poplatkov, ktoré si účtujú napríklad úrady duševného vlastníctva či národné patentové úrady. Od budúceho roka bude fond preplácať i súkromné poradenstvo v oblasti duševného vlastníctva zo strany právnikov súvisiace s registráciou patentov, vytvorením licenčných zmlúv či nákladmi na alternatívne riešenie sporov.

„Malé je krásne, ale ak chcú malé a stredné podniky rásť alebo prevziať vedenie v oblasti nových technológií, musia chrániť svoje vynálezy a výtvory, ako to robia veľké spoločnosti. Pomocou tohto fondu chceme podporiť malé a stredné podniky, aby čelili týmto zvláštnym časom a zostali silné a inovatívne počas nasledujúcich desaťročí,“ povedala eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Viac k témam: Duševné vlastníctvo, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Fond na ochranu duševného vlastníctva podporí malé a stredné podniky, v rozpočte bude viac ako 40 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

10. januára 2022