Flašíková Beňová kritizuje Smer-SD, ostré slová na Facebooku

Monika Flašíková Beňová kritizuje spôsob zrušenia programovej konferencie strany Smer-SD, pridal sa aj bývalý poslanec Anton Martvoň.BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) – Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová kritizuje spôsob zrušenia programovej konferencie Smeru-SD. Členovia strany sa o tom dozvedeli z médií.

„Sme najsilnejšou politickou stranou na Slovensku a o zrušení dlhoočakávanej konferencie sa dozvieme z médií ?! Nemusíme si padať okolo krku a majme rozdielne názory, aj zásadné, na ideové tézy, ale za jednoduché slušné a seriózne považujem, aby nás vedenie informovalo skôr, ako nám volajú novinári a pýtajú sa na dôvody,“ napísala Flašíková na sociálnej sieti.

Odporúčame:

Strana Smer-SD sa označuje za nenahraditeľnú politickú silu

Smer-SD chce chrániť Slovensko, až potom pomáhať utečencom

Ku kritike sa pridal aj bývalý poslanec NR SR za Smer-SD Anton Martvoň. „Je to celé zvláštne. Už to, že programové tézy vyhotovil pre Smer nestraník Ľuboš Blaha a pre členov Smeru by boli záväzné, zatiaľ čo pre neho nie, keďže nie je členom Smeru. A potom z médií sa zase všetci dozvieme o zrušení konferencie, lebo nestihli jej prípravu, tak je to jasný dôkaz toho, v akej kondícii sú ideológovia našej strany,“ pridal sa ku kritike Martvoň s tým, že ideológov strany treba omladiť, aby ich nemusel robiť nestraník.

Programová konferencia Smeru-SD, ktorá mala byť túto sobotu v Bratislave, nebude. „Užšie vedenie politickej strany SMER – sociálna demokracia rozhodlo o posunutí termínu konania Programovej konferencie, ktorá bola plánovaná na 24. septembra 2016,“ informovala agentúru SITA Ľubica Končalová z tlačového oddelenia strany.

Užšie vedenie prijalo toto rozhodnutie po zhodnotení záverov sobotňajšieho bratislavského summitu EÚ a po stretnutí lídrov socialistických a sociálno-demokratických strán pred rokovaním summitu.

„Záujmom politickej strany SMER – sociálna demokracia je zorganizovať programovú konferenciu v širšom medzinárodnom rozmere so zreteľom na nové výzvy, ktorým musí čeliť európska sociálna demokracia. SMER – sociálna demokracia má rovnako záujem o účasť predstaviteľov z partnerských strán. Nový dátum konania konferencie bude oznámený okamžite po zosúladení pracovnej agendy predstaviteľov pozvaných politických strán,“ informovala Končalová.

Ideové tézy na programovú konferenciu pripravili podpredseda Smeru-SD Pavol Paška a poslanec NR SR Ľuboš Blaha.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. septembra 2016