Firma Konštrukta-Defence získala striekací box pre základnú a finálnu povrchovú úpravu bojovej techniky

492663_box.jpg

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prevádzka Servisno-opravárenského oddelenia štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta-Defence v Moldave nad Bodvou, ktorá je v správe Ministerstva obrany SR (MO SR), spúšťa v týchto dňoch novú lakovaciu a sušiacu kabínu. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Tak ako som avizoval v júni, prevádzka Konštrukta-Defence, a.s., v Moldave nad Bodvou získala striekací box pre základnú a finálnu povrchovú úpravu bojovej techniky. Ide o nesmierne dobrú správu, keďže doteraz bola Konštrukta odkázaná na subdodávky,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Dĺžka boxu 17 metrov umožňuje vykonať nástrek akejkoľvek bojovej techniky, vrátane napríklad húfnice Zuzana 2 s dĺžkou viac ako 14 metrov. „Box bude plne využívaný v rámci projektov 8×8, Zuzana 2, ako aj pri opravách zavedenej techniky Ozbrojených síl SR, potvrdil riaditeľ spoločnosti Konštrukta-Defence Alexander Gurský.

Zároveň dodal, že aplikáciu nového technologického riešenia očakávajú čoskoro aj v Prevádzke špeciálneho skúšobníctva Konštrukta-Defence v Dubnici nad Váhom, kde už o niekoľko týždňov pribudne v akreditovanom skúšobnom laboratóriu nový vibračný testovací systém. „V tomto smere sa budeme snažiť aj do budúcna napredovať a postupne rozširovať nové a zároveň nahrádzať zastarané technologické a skúšobné vybavenie,“ uzavrel riaditeľ Konštrukty.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – Firma Konštrukta-Defence získala striekací box pre základnú a finálnu povrchovú úpravu bojovej techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2022