Ficov najbližší spolupracovník po odstúpení verí, že sa nepotvrdí spojenie vraždy s politikou

368763_jan kuciak 676x451.jpg

BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) – Riaditeľ kancelárie predsedu vlády Roman Šipoš verí, že sa nepotvrdí spojenie nezmyselnej vraždy novinára s priateľkou s politikou.

Ako povedal dnes pre agentúru SITA, vyjadruje hlbokú úctu a úprimnú sústrasť rodinám týchto dvoch mladých ľudí, ktorá ho nielen ľudsky, ale aj ako rodiča neuveriteľne zasiahla.

Odporúčame:
Robert Kaliňák nemieni odstúpiť z funkcie ministra, k pôsobeniu Troškovej a Jasaňa sa nevyjadril

Šipoš tvrdí, že politika je aj o strate súkromia, o osobných invektívach a útokoch. „Niekedy je to aj o zatiahnutí rodiny do politického boja, niekedy aj nekompromisného. Aj ja som si tým všetkým prešiel a viem, že pri niekoľkoročnej službe vo výkone pri ochrane verejného záujmu sa s tým aj adekvátne popasoval a reagoval,“ konštatoval.

Šipoš odchádza od premiéra Roberta Fica (Smer) ako dlhoročný najbližší spolupracovník Roman Šipoš. Od roku 2015 pôsobil ako riaditeľ kancelárie predsedu vlády, predtým bol poslancom za Stranu demokratickej ľavice (1998 až 2002), aj štátnym tajomníkom ministerstva výstavby. Denníku N to potvrdil samotný Šipoš.

Odporúčame:
Video: Do ulíc vyšli tisícky ľudí, konali sa pochody za zavraždeného novinára Kuciaka a jeho priateľku

Po zverejnení článku v Denníku N dňa 26. februára 2018 podvečer o závažných informáciách spájaných s aktuálnou kauzou smrti dvoch mladých ľudí na Slovensku, som sa hneď, ako mi to neplánované rodinné udalosti dovolili, osobne stretol s predsedom vlády. Na tomto krátkom stretnutí som predsedovi vlády navrhol moje okamžité skončenie pracovného pomeru k 1. aprílu 2018,“ vyhlásil Šipoš.

Viac k témam: Ján Kuciak, Roman Šipoš, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Ficov najbližší spolupracovník po odstúpení verí, že sa nepotvrdí spojenie vraždy s politikou © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2018