Fico zrejme do kúpeľov nepôjde, myslí si Kaliňák

Premiér Robert Fico podstúpil 22. apríla v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave kardiochirurgický zákrok.BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico zrejme do kúpeľov nepôjde, myslí si to minister vnútra Robert Kaliňák. „Myslím si, že toto moje aj lekárske odporúčanie nebude vypočuté,“ povedal v stredu po zasadnutí vlády. Zdravotný stav premiéra sa však podľa neho zlepšuje, je pod dohľadom lekárov a zároveň v rehabilituje. Snaží sa čo najrýchlejšie dostať do pracovného procesu, dodal.

Šéf rezortu vnútra ďalej povedal, že slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie je zodpovedná vec a bude veľmi náročné. „Verím, že premiér chce byť stopercentne pripravený na prevzatie predsedníctva,“ poznamenal. Fico dnes po prvýkrát od operácie verejne vystúpil na sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v bratislavskej Inchebe. Vo vystúpení priznal, že má po niekoľkých týždňoch trému.

Premiér v stredu viedol aj rokovanie vlády. Prvýkrát prišiel na rokovanie kabinetu nečakane už 4. mája, teda necelé dva týždne od operácie. Podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák by bol rád, ak by Fico absolvoval aspoň týždňový pobyt v kúpeľoch a mal by ešte trochu pokoja. Na druhej strane sa predseda vlády podľa neho snaží poctivo rešpektovať pokyny lekárov v prípade rehabilitácie a návratu do plného pracovného tempa, dodal.

Robert Fico podstúpil 22. apríla v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave kardiochirurgický zákrok. Hospitalizovaný tam bol od 14. apríla. Podrobnosti o premiérových zdravotných ťažkostiach na jeho žiadosť a žiadosť rodiny ústav nezverejňoval. Podľa informácii Denníka N Ficovi pre zúžené cievy urobili lekári bypass. Po dohode ho v práci, tam, kde bola potrebná jeho fyzická prítomnosť, zastupovali vicepremiéri.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016