Fico slovne zaútočil na Sulíka, Šimečku, Matoviča a ďalších. Hovoril o Dubaji, ukradnutých tituloch aj pandémii (video)

517680_robert fico 676x414.jpg

15.1.2024 (SITA.sk) – Vládna koalícia sa bude musieť zamyslieť nad tým, či vládnutie orientované výlučne na plnenie programového vyhlásenia a odmietajúce revanš nie je považované opozíciou a médiami za slabosť. Povedal to premiér Robert Fico (Smer-SD) vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Vyhadzovanie štátnych peňazí v Dubaji

Podľa premiéra na Slovensku „zúri demokracia“ a každý si robí a hovorí, čo chce. Vo videu slovne zaútočil na opozíciu od Márie Kolíkovej, Richarda Sulíka cez Igora Matovič až po Michala Šimečku.

Hovoril o kradnutí vysokoškolských titulov, devastácii verejných financií, vyhadzovaní štátnych peňazí v Dubaji aj kupovaní hlasov Rómov v septembrových parlamentných voľbách.

Kupovanie hlasov v rómskych osadách

„Musíme sa dôsledne pozrieť na COVID a jeho nezvládnutie, 21-tisíc mŕtvych, na nezmyselné nákupy a očkovanie s tragickými vedľajšími dôsledkami. Navrhujem, aby vláda vo štvrtok vymenovala osobitného splnomocnenca, ktorý sa bude touto problematikou zaoberať a predkladať verejnosti relevantné dôkazy,“ povedal premiér.

Zároveň uviedol, že vláda prakticky odignorovala fakt, že Igor Matovič (hnutie Slovensko) si kupoval hlasy v rómskych osadách. Podľa neho by mal byť výsledok jeho strany vo voľbách vyhlásený za neplatný a strana by mala vrátiť nielen všetky peniaze do štátneho rozpočtu, ale aj prísť o mandáty poslancov Národnej rady SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Opozícia, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico slovne zaútočil na Sulíka, Šimečku, Matoviča a ďalších. Hovoril o Dubaji, ukradnutých tituloch aj pandémii (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

15. januára 2024