Fico sa zotavuje, o niekoľko dní ho prepustia z nemocnice

Robert Fico v piatok 22. apríla podstúpil kardiochirurgický zákrok v NÚSCH v Bratislave.BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico sa zotavuje po piatkovom kardiochirurgickom zákroku. Vo vyhlásení to uviedla hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Dobroslava Krajačičová s tým, že verejnosť bude v najbližších dňoch informovaná po ukončení jeho hospitalizácie.

Po prepustení z nemocnice bude podľa Krajačičovej nasledovať povinná rehabilitácia. „Predseda vlády a jeho rodina považujú informácie o zdravotnom stave za čisto súkromnú záležitosť,“ dodala na záver.

Fico v piatok 22. apríla podstúpil kardiochirurgický zákrok v NÚSCH v Bratislave. Zákrok urobil prednosta kliniky Michal Hulman, ktorý zdôraznil, že zákrok prebehol štandardne. Premiérovi lekári robili podľa informácií Denníka N bypass, pri ktorom sa pomocou spojky obídu zúžené cievy. V prípade premiéra išlo pravdepodobne o odstránenie zúženia ciev na viacerých miestach. Pri zavedení bypassov premostia slabo priechodné cievy cievami z inej časti tela, obvykle z nohy alebo hrudníka.

Odporúčame:

Premiér Fico sa má lepšie, nabehol na cestu rekonvalescencie

Kaliňák zastúpil Fica, vláda mimoriadne rokovala

V Smere zaznieva otázka, kto nahradí Fica v ďalších voľbách

Predsedovi parlamentu Dankovi odstránili časť žalúdka

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016