Fico sa snaží o štátny prevrat, tvrdia to organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko

358290_robert fico 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Ak sa tu niekto snaží o štátny prevrat, tak je to Robert Fico. Robert Fico s pokusom o prevrat nenávisti a strachu voči slušným ľudom.

SNaha o odvrátenie pozornosti

Uvádza sa to v stanovisku organizátorov zhromaždenia Za slušné Slovensko, ktorým reagujú na utorňajšie slová predsedu strany Smer-SD Roberta Fica na tlačovej besede po Koaličnej rade, na ktorej uviedol, že sa vládnu krízu podarilo vyriešiť demokratickým spôsobom a nie prevratom, o ktorý sa podľa neho niekto pokúšal.

Podobné reči Roberta Fica sú len snahou o odvrátenie pozornosti od reálnych problémov, a to je napríklad odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a káuz, na ktoré Ján poukázal. Všetkých káuz, ktoré má teraz nová vláda bezodkladne riešiť, uvádza sa ďalej v stanovisku.

Ľudia chcú slušnú krajinu

Podľa organizátorov Za slušné Slovensko ide takisto o snahu o odvrátenie pozornosti od mnohých káuz, na ktoré dnes poukazujú občania po celom Slovensku, ktorí veria viac ako kedykoľvek predtým, že Slovensko môže byť slušnou a spravodlivou krajinou aj ich vlastným pričinením.

Odporúčame:
Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať, ak Drucker neodvolá Gašpara

„Za posledné štyri týždne desiatky tisícov ľudí z celého Slovenska na námestiach ukázali, že chcú slušnú krajinu. Krajinu, kde premiér ani minister vnútra nie sú prepojení na organizovaný zločin alebo korupciu. Krajinu, kde ich nikto nestraší dlažobnými kockami pred úradom vlády. Krajinu, kde politici rešpektujú jasne a slušne vyjadrený občiansky hlas. Všetci, ktorí prišli na námestia, prišli, aby vyjadrili svoj nesúhlas s politikou Roberta Fica, nesúhlas s jeho konšpiráciami. Prišli, aby sa postavili za slušné a spravodlivé Slovensko,“ uzatvára stanovisko, ktoré agentúre SITA poskytli organizátori zhromaždenia Za slušné Slovensko Juraj Šeliga a Táňa Sedláková.

Viac k témam: Ján Kuciak, Juraj Šeliga, Martina Kušnírová, pochod „Za slušné Slovensko“, Robert Fico, Tatiana Sedláková, Tibor Gašpar, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa snaží o štátny prevrat, tvrdia to organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2018