Fico ignoruje, že sa mu rúca vláda. Reaguje Kiska na premiérove slová o Sorosovi

361680_andrej kiska 2 676x451.jpg

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico ignoruje, že sa mu rúca vláda. Stanovisko prezidenta Andreja Kisku agentúre SITA poskytol jeho hovorca Roman Krpelan.

Stretnutie so Sorosom nebolo tajné

Reagoval tak na Ficovo pondelňajšie vyjadrenie o prezidentovi, jeho nedeľňajšom prejave a Georgeovi Sorosovi.

Odporúčame:
Fico sa vyjadril k politickej situácii, Kiskovi adresoval otázku v súvislosti so Sorosom

„Dnes (v pondelok, pozn. red.) doručil demisiu prezidentovi jeho bývalý blízky spolupracovník Marek Maďarič. Jeho dvaja koaliční partneri zvažujú, čo ďalej. Odpútavanie pozornosti konšpiračnými teóriami nezbavuje premiéra povinnosti riešiť hlbokú politickú krízu, alebo uvoľniť miesto niekomu, kto to dokáže. Prezident Andrej Kiska začne avizované rozhovory s reprezentantmi parlamentných strán v stredu,“ píše sa ďalej v stanovisku.

Kancelária prezidenta už v pondelok tesne po premiérovom vyhlásení pripomenula, že stretnutie Kisku so Sorosom nebolo tajné, informovali o ňom na Facebooku.

Fico spojil opozíciu so snahou o prevrat

Prečo sa prezident Andrej Kiska stretol s Georgeom Sorosom v New Yorku 20. septembra 2017 bez prítomnosti predstaviteľov ministerstva zahraničných vecí, sa v pondelok pýtal premiér Robert Fico počas tlačového vyhlásenia, ktoré sa začalo o hodinu neskôr, ako bolo avizované.

Odporúčame:
Aktualizované: Prezident Kiska chce predčasné voľby alebo rozsiahlu rekonštrukciu vlády

Fico to povedal v súvislosti s nedeľňajším prejavom prezidenta, ktorý podľa Fica nebol písaný na Slovensku, čo už kancelária prezidenta odmietla. Fico zároveň v pondeok spojil opozíciu so snahou o „prevrat“.

Kiska sa nedeľňajším vyhlásením podľa neho priklonil na stranu opozície. Podľa premiéra majú udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky „určitý rukopis“, ktorý je pokusom o totálnu destabilizáciu štátu. Tiež sa pýta prezidenta, prečo ešte pred pár týždňami označoval Slovensko za úspešný príbeh a teraz tvrdí niečo iné. Fico v nedeľu vyhlásil, že nedeľňajší prejav prezidenta bol podľa neho písaný v zahraničí.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Robert Fico, Smer-SD, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico ignoruje, že sa mu rúca vláda. Reaguje Kiska na premiérove slová o Sorosovi © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2018