Fico, Danko a Bugár sa po odkazoch cez médiá a SMS stretnú na rokovaní Koaličnej rady

350359_img_2349 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Po odkazovaní cez médiá a SMS sa stretne trojica predsedov koaličných strán Robert Fico (Smer-SD), Andrej Danko (SNS) a Béla Bugár (Most-Híd) na rokovaní Koaličnej rady. Snahou je vyriešiť vypovedanie Koaličnej zmluvy Dankom zo 7. augusta a nastaviť nové pravidlá fungovania v koalícii. Predsedníctvo SNS vo štvrtok dalo jej predsedovi Andrejovi Dankovi mandát na to, aby s koaličnými partnermi prebral novú Koaličnú zmluvu alebo dodatok k zmluve.

Odporúčame:
Mala by koalícia Smer-SD, SNS a Most-Híd pokračovať alebo sú riešením krízy predčasné voľby?

Podľa Danka SNS nevidí alternatívu v opozícii, preto sa nemieni vzdávať a z vládnej koalície neodchádza. Danko tiež avizoval, že o svojich ministroch chce rozhodovať on sám s vedením SNS. Ministri sa majú podľa Danka starať o svoje rezorty a zodpovedať sa predsedovi vlády, ale o odvolaní má rozhodovať strana, ktorá ich do funkcie navrhla.

Vláda musí ísť príkladom

SNS už avizovala, že bude žiadať nové prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní verejných činiteľov. „Ak má naozaj vláda taký záujem o boj proti korupcii, musí ísť sama príkladom. Pre žiadneho ministra ani pre verejného činiteľa nemôže byť problémom podrobne zdokladovať celý svoj majetok,“ vysvetľuje novú požiadavku na koalíciu Danko.

Odporúčame:
Aktualizované: SNS nevidí alternatívu v opozícii, z vládnej koalície neodchádza

Stabilná vláda musí mať podľa neho dôveru občanov a tú si vie získať aj pozitívnym príkladom zverejňovania podrobných majetkových pomerov jednotlivých verejných činiteľov. Slovenská národná strana chce zároveň navrhnúť vytvorenie komisie, ktorá bude pracovať na návrhu úplne nového, detailného zverejňovania pôvodu majetku verejných činiteľov už v najbližších dňoch.

Viacero programových požiadaviek

SNS chce tiež presadiť návrh zákona o posudzovaní vplyvov na rodinu a manželstvo, ktorý bude zahŕňať vytvorenie tzv. rodinnej doložky v legislatívnom procese a vznik rady vlády pre rodinu. Slovenská národná strana chce prísť na rokovanie Koaličnej rady s viacerými programovými požiadavkami, ktoré sa národniarom doteraz nepodarilo presadiť a narážajú na odpor viacerých ministrov za Smer.

Odporúčame:
Kríza znemožňuje prácu ministrov, pokračovanie takéhoto stavu je neprijateľné, znie z Mosta-Híd

SNS bude klásť dôraz na sociálne opatrenia, ktoré majú pomôcť rodinám a dôchodcom, ide napríklad o presadenie 13. platu pre každého zamestnanca, ktorý by nebol zaťažený odvodmi a daňami. SNS chce tiež presadiť tému, s ktorou išli do volieb, a to je pomoc slovenskému kúpeľníctvu. Má ísť o sériu legislatívnych zmien.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico, Danko a Bugár sa po odkazoch cez médiá a SMS stretnú na rokovaní Koaličnej rady © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2017