Fico bude odporúčať poslancom za Smer-SD voliť zmenu na čele RTVS

BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico bude poslancom strany odporúčať, aby sa vo voľbách generálneho riaditeľa RTVS postavili za zmenu na čele RTVS.

Odporúčame:
Poslanec Viskupič vyzýva premiéra Fica, aby dal ruky preč od RTVS

Ako povedal vo štvrtok v parlamente počas Hodiny otázok v odpovedi na poslaneckú otázku Ondreja Dostála, súčasné vedenie RTVS nezvládlo verejnoprávnosť. RTVS by si podľa neho mala vážiť verejnoprávnosť a nie sledovanosť. „Smer sa má právo rozhodnúť,“ povedal v súvislosti s tým, že nového generálneho riaditeľa RTVS budú voliť v lete poslanci NR SR.

Odporúčame:
Minister Maďarič nemá chuť polemizovať s premiérom Ficom cez médiá o voľbe šéfa RTVS

Mediálna oblasť je podľa Fica pokrivená tak, že znemožňuje demokratickú politickú súťaž. Upozornil, že je zatajované, čo robí vláda.

„Všetky médiá kryjú prezidenta (v súvislosti s využívaním letky ministerstva vnútra – poznámka SITA), lebo je prezidentom 24 hodín. Ja som predsedom vlády 12 hodín? Kryjú sa totálne prešľapy,“ vyhlásil Fico, ktorého uráža, že v NR SR je poslanec, ktorý preukázateľne s mafiánmi chodil na dovolenku, obchodoval s drogami a chcel vyšukať 15-ročné dievča. „Keby to robil náš človek, tak ho mediálne popravíte,“ vyhlásil Fico.

Viac k témam: Národná rada SR, Robert Fico, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico bude odporúčať poslancom za Smer-SD voliť zmenu na čele RTVS © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2017