Fico: Bratislavský summit prispel k bezpečnosti Slovenska

Predseda vlády Robert Fico odpovedal na otázky v súvislosti s nedávnym summitom v Bratislave.BRATISLAVA 22. septembra (WebNoviny.sk) – Rozhodnutia urobené na neformálnom summite premiérov a hláv štátov 27 členských krajín EÚ v Bratislave určite prispejú k budúcemu zvýšeniu bezpečnosti aj na Slovensku. Povedal to na tradičnej štvrtkovej Hodine otázok v Národnej rady SR premiér Robert Fico.

Podľa predsedu vlády si premiéri členských krajín Európskej únie uvedomujú, že pokiaľ nebudeme schopní ponúknuť verejnosti lepšiu EÚ, budeme svedkami referend o vystúpení z EÚ v mnohých krajinách. Preto sa na summite zamerali na otázku bezpečnosti z viacerých hľadísk.

Obrazom: Summit lídrov EÚ v Bratislave

„Riešili sme boj proti terorizmu a padli veľmi významné politické rozhodnutia. Pod bezpečnosťou však nerozumieme len boj proti terorizmu,“ povedal Fico s tým, že ľudia potrebujú aj pocit ekonomickej a sociálnej bezpečnosti, aby mali zabezpečený istý životný komfort.

V závere premiér zhrnul, že z hľadiska bezpečnosti je potrebné, aby si EÚ chránila vonkajšie hranice a aby sa znížil prílev migrantov. Až potom môžeme riešiť situáciu vo vnútri Európy. „Bezpečnosť sa stala dominantnou témou EÚ a rozhodnutia budú pretavené do legislatívy, ktorá výrazne zvýši bezpečnosť občanov Európskej únie,“ dodal premiér.

Odporúčame:

Bratislava hostila summit EÚ, na Slovensku nemá obdobu

Kiska si želá, aby summit odštartoval obnovenie dôvery

Hollande prišiel na summit s ‚bratislavským plánom‘ pre EÚ

Video: Summit vyprázdnil Bratislavu, na ceste sa hral futbal

Bratislavské letisko vybaví v deň summitu EÚ vyše sto letov

Obrazom: Summit lídrov Európskej únie v Bratislave

Počas summitu rozprestreli transparent ‚Nepredávajte Európu‘

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2016