Fialková získala na biatlonových letných majstrovstvách sveta bronz v stíhacích pretekoch

350532_fialkova 640x420.jpg

ČAJKOVSKIJ 27. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Paulína Fialková získala bronzovú medailu v nedeľňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km na biatlonových letných majstrovstvách sveta v ruskom Čajkovskom (25. – 27. augusta).

Nesklopila štvrtinu z dvadsiatich terčíkov a za víťaznou domácou Svetlanou Slepcovovou, ktorá takisto absolvovala päť trestných okruhov, zaostala o 27,2 sekundy. Druhá s dvoma ranami mimo a mankom 10,9 s bola Ukrajinka Naďa Bielkinová, predtým piata v šprinte. Ivona Fialková si zopakovala 18. pozíciu z úvodu víkendu.

Odporúčame:
Slovenskí reprezentanti získali striebro na letných majstrovstvách sveta v biatlone

Zatiaľ úspešnejšia zo sestier Fialkových klesla o jedno miesto v porovnaní so sobotňajším šprintom na 7,5 km, v ktorom takisto triumfovala Slepcovová. Členka „zbornej“ následne prezradila, že nedeľňajšia stíhačka bude pre ňu rozlúčkou s kariérou. P. Fialková sa na tomto šampionáte podieľala na piatkovom striebre Slovákov v pretekoch miešaných štafiet, takže domov odcestuje s medailovou bilanciou 0-2-1.

Dvadsaťštyriročná Paulína Fialková bola pred troma rokmi na letných majstrovstvách sveta v ruskom Ťumeni pri 5. priečke miešanej štafety SR, samostatne finišovala na 19. a 21. mieste, na ostatných dvoch šampionátoch tohto typu neštartovala. Už v roku 2013 triumfovala v juniorskej sekcii v talianskom Forni Avoltri v rýchlostných aj stíhacích pretekoch a pridala bronz v mixe seniorov.

MS V LETNOM BIATLONE

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Svetlana Slepcovová (Rus.) 31:26,7 min (5), 2. Naďa Bielkinová (Ukr.) +10,9 s (2), 3. Paulína Fialková +27,2 (5),… 18. Ivona Fialková (obe SR) +4:05,1 min (6)

Viac k témam: Ivona Fialková, Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach, Paulína Fialková
Zdroj: Webnoviny.sk – Fialková získala na biatlonových letných majstrovstvách sveta bronz v stíhacích pretekoch © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2017