Festival v Notting Hille začal divoko, ošetrili stovky ľudí

Festival v londýnskom Notting Hille sa prvýkrát uskutočnil v roku 1966 a odvtedy sa stal veľkou pouličnou akciou.LONDÝN 29. augusta (WebNoviny.sk) – Stovky zranených si vyžiadali potýčky a úrazy, ku ktorým došlo v nedeľu počas prvého dňa festivalu karibskej kultúry, ktorý sa koncom augusta každoročne koná v londýnskej štvrti Notting Hill. Najmenej 100 účastníkov osláv zadržala polícia. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Podľa londýnskej Metropolitnej polície došlo počas prvého dňa dvojdňového festivalu k najmenej štyrom útokom nožmi, pri ktorých utrpeli zranenia štyria muži vo veku 15 až 20 rokov, pričom jeden 15-ročný chlapec je v kritickom stave.

Odporúčame:

Na anglickú diaľnicu sa zrútil nadchod, zdemoloval autá

Turistka si užívala pobrežie, záchranári ju ratovali trikrát

Predstaviteľ londýnskej záchrannej služby uviedol, že do pondelkovej polnoci poskytli zdravotníci ošetrenie celkovo 411 ľuďom, pričom stav 77 z nich si vyžadoval hospitalizáciu. Vo väčšine prípadov išlo o stavy spôsobené nadmernou konzumáciou alkoholu.

Festival v londýnskom Notting Hille sa prvýkrát uskutočnil v roku 1966 a odvtedy sa stal veľkou pouličnou akciou, ktorá zvyčajne priláka okolo milióna návštevníkov. O ich bezpečnosť sa tohto roku stará viac ako 7000 príslušníkov polície. Od roku 1987 zahynulo počas festivalu päť ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. augusta 2016