Fernando Hierro po prehre Španielska na MS vo futbale odstúpil z postu trénera

380548_russia_soccer_wcup_match_moments_day_17_photo_gallery_10702 fe0ecb4ff64442489ed5d50fc8aaedba 676x500.jpg

MADRID 8. júla (WebNoviny.sk) – Fernando Hierro už nie je trénerom španielskej futbalovej reprezentácie. Z funkcie odstúpil po nevydarených majstrovstvách sveta v Rusku, kde Španielov zastavili v osemfinále práve domáci Rusi po penaltovom rozstrele.

Hierro sa stal koučom „La Furia Roja“ len jeden deň pred začiatkom šampionátu, keď nahradil Julena Lopeteguiho. Rodák z Málagy nebude nepokračovať ani v úlohe športového riaditeľa Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF), ktorú zastával pred MS. „Pán Hierro sa rozhodol hľadať nové profesionálne výzvy,“ uvádza sa v stanovisku RFEF.

Poctivo plnil všetky zadané úlohy

Hierro pracoval ako športový riaditeľ španielskeho futbalu v dvoch etapách. Počas prvého obdobia v rokoch 2007 – 2011 ovládla „La Furja Rocha“ majstrovstvá Európy 2008 i svetový šampionát 2010. Hierrovo druhé funkčné obdobie sa začalo v novembri 2017 a trvalo až do aktuálnych majstrovstiev sveta, keď nečakane zasadol na trénerskú lavičku Španielska.

Odporúčame:
Andrés Iniesta po vypadnutí Španielska na MS vo futbale 2018 ukončil reprezentačnú kariéru

„Ďakujeme Fernandovi Hierrovi za nasadenie a zodpovednosť, ktorú prejavil pri staraní sa o národný tím v rôznych zložitých situáciách. Poctivo plnil všetky úlohy, ktoré dostal,“ dodali zástupcovia RFEF.

Hierro nahradil Lopeteguiho

Päťdesiatročný niekdajší defenzívny univerzál pôsobil v minulosti ako asistent trénera v Reale Madrid, pozíciu hlavného kouča zastával iba v Oviede v sezóne 2016/2017.

Hierro nahradil Lopeteguiho vo funkcii lodivoda národného tímu, pretože prezidentovi RFEF Luisovi Rubialesovi sa nepáčilo, že Lopetegui podpísal krátko pred MS zmluvu s Realom Madrid a neinformoval o tom nikoho z federácie. Lopeteguimu sa stal kontrakt s „bielym baletom“ osudný a v národnom tíme skončil.

Odporúčame:
Video: Radosť fanúšikov Anglicka po víťazstve na MS vo futbale, tancovali na uliciach aj autobusoch

Španieli pod vedením Hierra na šampionáte triumfovali iba v jednom stretnutí proti Iránu (1:0). V skupinovej fáze uhrali aj remízy s Marokom (2:2) a Portugalskom (3:3). V kľúčovom osemfinálovom zápase však Španielsko podľahlo domácemu Rusku po pokutových kopoch a s MS sa prekvapivo rozlúčilo.

Pre majstrov sveta z roku 2010 išlo o druhé sklamanie po sebe, pred štyrmi rokmi v Brazílii nepostúpili ani zo základnej skupiny. Informovali portály marca.com a as.com.

Viac k témam: Fernando Hierro, futbal, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Fernando Hierro po prehre Španielska na MS vo futbale odstúpil z postu trénera © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júla 2018