Ferguson sa po operácii prebudil z kómy, komunikuje už s okolím

374706_britain_soccer_man_united_ferguson_52525 15302f684c184d8ab12723a39907a136 676x522.jpg

MANCHESTER 8. mája (WebNoviny.sk) – Legendárny futbalový tréner Sir Alex Ferguson po víkendovej urgentnej operácii pre krvácanie do mozgu už nie je v kóme a komunikuje s okolím. Informuje o tom web periodika The Daily Mail s odvolaním sa na Fergusonových priateľov. Ferguson zostáva naďalej na jednotke intenzívnej starostlivosti v Kráľovskej nemocnici v Salforde.

Sedemdesiatšesťročného rodáka z Glasgowa v sobotu previezli sanitkou z jeho domu vo Wilmslowe najprv do obvodnej nemocnice v Macclesfielde a neskôr v policajnom sprievode do Salfordu, kde podstúpil operáciu.

Odporúčame:
Legendárny Ferguson je stále vo vážnom stave, myslia naňho aj Cantona, Cristiano Ronaldo či Rooney

„Procedúra prebehla veľmi dobre, no istý čas bude potrebovať intenzívnu starostlivosť pre úplné zotavenie. Jeho rodina prosí o rešpektovanie súkromia,“ referovali ešte v sobotu oficiálne kanály manchesterského klubu. Želanie skorého uzdravenia pre Fergusona spojilo mnoho jeho bývalých zverencov či kolegov.

Ferguson mimoriadne úspešne viedol Manchester United od roku 1986 až do roku 2013, keď ukončil aktívnu trénerskú činnosť. „Červených diablov“ priviedol k trinástim anglickým titulom. Trikrát triumfoval aj v škótskej lige s Aberdeenom.

Viac k témam: Alex Ferguson, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Ferguson sa po operácii prebudil z kómy, komunikuje už s okolím © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2018