FBI ukončila vyšetrovanie záhadného únosu z roku 1971

Prípad vyvolal rozruch a v roku 1981 o ňom režisér Roger Spottiswoode nakrútil film The Pursuit of D. B. Cooper (Prenasledovanie D. B. Coopera). V niekoľkých mestách sa nachádzajú reštaurácie ‚D. B. Cooper’s‘.SEATTLE 13. júla (WebNoviny.sk) – Americká federálna polícia (FBI) v utorok oznámila, že zastavila po 45 rokoch vyšetrovanie legendárneho prípadu únoscu lietadla známeho ako D. B. Cooper. FBI uviedla, že vyčerpávajúcim spôsobom preverila všetky vierohodné indície, zhromaždila všetky dostupné dôkazy a vypočula všetkých svedkov. Financie vyčlenené na vyšetrovanie boli teraz presunuté na iné účely.

Cooper uniesol 24. novembra 1971 Boeing 727 leteckej spoločnosti Northwest a vynútil si vyplatenie výkupného 200.000 dolárov. V noci potom vo výške tri kilometre nad štátom Washington vyskočil z lietadla s padákom. Čo sa s ním stalo, nie je dodnes známe.

Počas vyšetrovania sa našlo niekoľko stôp. Koncom roka 1978 sa v oblasti Cooperovho zoskoku našiel plagát s inštrukciami ako otvoriť kormové dvere Boeingu 727. Neskôr bolo potvrdené, že pochádzal z uneseného lietadla. Vo februári 1980 našiel osemročný Brian Ingram 5880 dolárov vo 20-dolárových bankovkách na brehu Columbia River.

Prípad vyvolal rozruch a v roku 1981 o ňom režisér Roger Spottiswoode nakrútil film The Pursuit of D. B. Cooper (Prenasledovanie D. B. Coopera). V niekoľkých mestách sa nachádzajú reštaurácie „D. B. Cooper’s“. Únosca si pred 45 rokmi kúpil letenku na let z Portlandu do Seattlu v predvečer Dňa vďakyvzdania na meno Dan Cooper, ale toto meno bolo pri komunikácii s novinármi skomolené na D. B. Cooper. Jeho skutočná identita nie je známa – a zrejme aj navždy zostane.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016