FBI po výbuchu v New Yorku vypočúva podozrivých

V manhattanskej štvrti Chelsea explodovala v sobotu nastražená nálož, ktorá spôsobila zranenia 29 ľuďom. NEW YORK 19. septembra (WebNoviny.sk) – Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) zastavili v nedeľu večer v newyorskom Brooklyne vozidlo, ktorého cestujúcich vypočúvajú v súvislosti s vyšetrovaním sobotňajšieho bombového útoku v New Yorku, pri ktorom utrpelo zranenia 29 ľudí. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Odporúčame:

Video: Newyorským Manhattanom otriasla mohutná explózia

Hovorkyňa FBI oznámila len to, že agenti zastavili vozidlo v rámci vyšetrovania výbuchu, pričom nikoho zatiaľ neobvinili zo žiadneho trestného činu a vyšetrovanie pokračuje. Nemenované zdroje z vlády a polície však podľa AP uviedli, že päť osôb z tohto auta vypočúvajú v budove FBI na dolnom Manhattane.

V manhattanskej štvrti Chelsea explodovala v sobotu nastražená nálož, ktorá spôsobila zranenia 29 ľuďom. Všetkých do nedeľňajšieho popoludnia prepustili z nemocníc.

Obrazom: Newyorským Manhattanom otriasla mohutná explózia

Niekoľko blokov od miesta explózie policajti následne objavili druhé možné výbušné zariadenie. Newyorská polícia v nedeľu večer oznámila, že po prevoze do policajného objektu v Bronxe ho zničili riadenou detonáciou. Podľa vyjadrení policajných predstaviteľov išlo o tlakový hrniec s pripevneným mobilným telefónom.

Guvernér štátu New York Andrew Cuomo v nedeľu uviedol, že nič nenaznačuje, že by výbuch z predošlého dňa súvisel s medzinárodným terorizmom. Druhé zariadenie bolo podľa neho zjavne „podobné konštrukciou“ prvému, ktoré vybuchlo. Bližšie podrobnosti však neposkytol.
Guvernér tiež oznámil, že do ulíc New Yorku preventívne vyslali policajné posily v počte 1000 príslušníkov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016