Fantastický Sagan je po Eneco Tour opäť svetovou jednotkou

Peter Sagan opäť vedie rebríček UCI World Tour pred Kolumbijčanom Nairom Quintanom z Movistaru má 60-bodový náskok.AIGLE 25. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa celkovým tretím miestom na pretekoch Eneco Tour dostal opäť na čelo poradia rebríčka UCI World Tour. Úradujúci majster sveta i Európy na podujatí v Belgicku a Holandsku získal za tretiu priečku 70 bodov, za umiestnenia v etapách pridal ďalších 14.

Dvadsaťšesťročný jazdec tímu Tinkoff má na vedúcej pozícii 60-bodový náskok pred Kolumbijčanom Nairom Quintanom z Movistaru a v kalendári World Tour sú na programe už len jedny preteky – 1. októbra sa uskutoční posledná z piatich monumentálnych klasík Okolo Lombardska.

Odporúčame:

Skvelý Peter Sagan skončil tretí na Eneco Tour

Ak chce Quintana zdolať Sagana v boji o post svetovej jednotky, potrebuje v Lombardsku skončiť minimálne tretí. Za prvé tri miesta sa udeľuje 100, 80 a 70 bodov, prípadným štvrtým miestom by sa so ziskom 60 bodov Saganovi vyrovnal. Podľa informácií v zahraničných médiách však Quintana už ukončil sezónu a neočakáva sa, že by sa objavil na záverečných pretekoch kategórie World Tour v tejto sezóne.

Už dávnejšie je isté, že Peter Sagan s určitosťou ovládne rebríček UCI World, ktorý zaviedla Medzinárodná cyklistická únia (UCI) len v tejto sezóne a počítajú sa doň výsledky zo všetkých pretekov pod hlavičkou UCI.

Svetový cyklistický rebríček UCI World Tour
– stav k 25. septembru

1. Peter Sagan (SR) Tinkoff 669 bodov, 2. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 609 bodov, 3. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 564, 4. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff 428, 5. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 420, 6. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar 396, 7. Richie Porte (Aus.) BMC Racing 394, 8. Romain Bardet (Fr.) Ag2r La Mondiale 314, 9. Daniel Martin (Ír.) Etixx-QuickStep 280, 10. Jon Izaguirre (Šp.) Movistar 270

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2016