Falošní policajti ulúpili vyše 54-tisíc eur, obvinení muži mali kriminálnu minulosť

361692_policia 1 676x450.jpg

BRATISLAVA/RIMAVSKÁ SOBOTA 12. marca (WebNoviny.sk) – Policajti odhalili páchateľov, ktorí koncom januára v rodinnom dome v obci Teplý vrch prepadli muža a jeho partnerku. Falošní policajti vtedy z trezora ukradli viac ako 54-tisíc eur.

Podozrivý trojlístok z Banskobystrického kraja zadržali policajti minulý týždeň. Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, podľa doteraz získaných informácií a dôkazového materiálu mali všetci traja muži na tomto násilnom skutku podiel. Tridsaťdeväťročného muža obvinili z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a porušovania domovej slobody.

Odporúčame:
Pavol Rusko zostáva na slobode, prokurátor podal sťažnosť proti rozhodnutiu súdu

Najstarší 54-ročný muž čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a najmladší 33-ročný zo zločinu krádeže a porušovania domovej slobody. U jedného z obvinených zaistili drogy. Policajti zaistili aj zbraň použitú pri prepade.

V prípade obvinených mužov ide o osoby s kriminálnou minulosťou, uviedla Kováčiková. Vyšetrovateľ spracoval podnety na ich väzobné stíhanie. Bližšie informácie k prípadu nie je možné v súčasnosti poskytnúť.

Viac k témam: drogy, falošní policajti, krimi, lúpež, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Falošní policajti ulúpili vyše 54-tisíc eur, obvinení muži mali kriminálnu minulosť © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2018