Exprezident George Bush starší prezradil, koho bude voliť

Bývalá viceguvernérka štátu Maryland Kennedyová-Townsendová je dlhodobo veľkou podporovateľkou prezidentskej kandidatúry Hillary Clintonovej. Hovorca rodiny Bushovcov sa k volebným preferenciám exprezidenta odmietol vyjadriť.WASHINGTON 20. septembra (WebNoviny.sk) – Bývalý americký republikánsky prezident George Bush starší bude v novembrových voľbách hlasovať za demokratickú kandidátku Hillary Clintonovú. Tvrdí to neter exprezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, ktorú dnes citoval denník Guardian. Bushov hovorca odmietol jej slová potvrdiť.

Odporúčame:

Albrightová: Clintonová je lepšie pripravená, Trump hrozný

Kathleen Kennedyová-Townsendová zverejnila na svojom facebookovom účte fotografiu, na ktorej pózuje spoločne s Georgeom H. W. Bushom, šéfom Bieleho domu z rokov 1989-93. Záber doplnila komentárom: „Prezident mi povedal, že volí Hillary!!“.

Bývalá viceguvernérka štátu Maryland Kennedyová-Townsendová je dlhodobo veľkou podporovateľkou prezidentskej kandidatúry Hillary Clintonovej. Hovorca rodiny Bushovcov sa k volebným preferenciám exprezidenta odmietol vyjadriť.
„Prezident Bush (starší) o 50 dní odovzdá svoj hlas ako súkromný občan… Dovtedy nebude prezidentské voľby komentovať,“ uviedol pre Guardian hovorca Bushovcov Jim McGrath.

George Bush starší dal už v máji jednoznačne najavo, že nepodporí prezidentského republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa. Rovnako sa vyslovil aj jeho syn – taktiež exprezident – George W. Bush. K Donaldovi Trumpovi zaujalo odmietavý postoj viacero popredných predstaviteľov Republikánskej strany a niektorí z nich dokonca verejne vyslovili podporu kandidátke demokratov. Sú medzi nimi aj osobnosti blízke rodine Bushovcov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016