Expremiér Fico sa stal predsedom poslaneckého klubu strany Smer-SD

361006_dsc_5139 676x488.jpg

BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Predseda Smeru Robert Fico sa v utorok stal novým predsedom poslaneckého klubu Smeru-SD v parlamente.

Do funkcie, v ktorej vystriedal Martina Glváča ho zvolili poslanci Smeru na zasadnutí poslaneckého klubu v Častej Papierničke.

Jarjabek prišiel o funkciu

Pred voľbou Fica sa Glváč vzdal svojej doterajšej funkcie. Glváč spolu s Miroslavom Čížom a Tiborom Glendom boli zvolení za podpredsedov poslaneckého klubu. O funkciu podpredsedu po utorňajšej voľbe prišiel Dušan Jarjabek.

Odporúčame:
Slováci môžu ísť do dôchodku vo veku 65 rokov, Smer-SD predloží návrh ústavného zákona

Fico v apríli po straníckom sneme oznámil, že chce mať väčšiu mieru zodpovednosti v NR SR. Ako povedal, chce podstatne viac koordinovať prácu poslaneckého klubu. „Chcem dávať dohromady a koordinovať návrhy vlády a klubu. Chcem rozbehať poslanecký klub,“ vyhlásil. „Nechcem sedieť v parlamente len ako poslanec. Chcem sedieť v parlamente, ale s väčšou mierou zodpovednosti,“ uviedol vtedy Fico.

Ficove slová Kiskovi

Podľa analytika Jána Baránka musí Fico ukázať, že nebude zbytočný. Baránek pripomenul slová Fica, ktoré povedal Andrejovi Kiskovi, že nikam neodchádza. „Asi to dokazuje. A aj v rámci Smeru potrebuje ukázať, kto je v strane pán,“ uviedol Baránek pre agentúru SITA s tým, že tomu zodpovedajú aj ďalšie kroky, ako bola zmena stanov strany Smer-SD.

„Teda nielen verbálne, ale aj skutkami si posilňuje pozíciu. Týmto dáva posolstvo, že nielen on urobil chyby, ale že bola chyba aj v pasívnom poslaneckom klube,“ myslí si Baránek, podľa ktorého Ficove predsedanie klubu môže ukázať, či klub je jednotný, keď sa ho bude snažiť rozhýbať. „Môže to byť test súdržnosti poslaneckého klubu,“ konštatoval.

Viac k témam: Martin Glváč, Miroslav Číž, Národná rada SR, Robert Fico, Smer-SD, Tibor Glenda
Zdroj: Webnoviny.sk – Expremiér Fico sa stal predsedom poslaneckého klubu strany Smer-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

8. mája 2018