Európska únia uvalí clo na whiskey a motocykle, ak Spojené štáty obmedzia dovoz hliníka a ocele

368080_europska unia 676x507.jpg

BERLÍN 20. februára (WebNoviny.sk) – Európska únia podľa nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung pripravuje zoznam amerických produktov, na ktoré zavedie clá, ak Washington obmedzí dovoz hliníka a ocele.

Americké ministerstvo obchodu minulý týždeň vyzvalo prezidenta Donalda Trumpa, aby uvalil clá alebo kvóty na zahraničné kovy z dôvodu obáv o národnú bezpečnosť.

Odporúčame:
Ak USA voči EÚ zavedú clá, Brusel podľa eurokomisára Oettingera odpovie rovnako

Nemecký denník v utorok uviedol, že Európska komisia plánuje odvetné opatrenia zavedením ciel na poľnohospodárske produkty, ale napríklad aj na whiskey a na motocykle Harley-Davidson.

Hovorca Európskej únie Margaritis Schinas sa odmietol vyjadriť k zoznamu, o ktorom informoval denník Frankfurter Allgemeine Zeitung, ale povedal, že Európska únia prijme „primerané opatrenia, aby bránila priemysel EÚ“. Hovorca konštatoval, že v Bruseli „sme pripravení reagovať rýchlo a primerane v prípade ovplyvnenia nášho exportu akýmikoľvek reštriktívnymi opatreniami zo strany USA“.

Viac k témam: Donald Trump, Európska únia, import, Margaritis Schinas, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia uvalí clo na whiskey a motocykle, ak Spojené štáty obmedzia dovoz hliníka a ocele © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2018