Európska únia kontrolovala bitúnky v Poľsku a vydala vyhlásenie ku kvalite mäsa

405897_maso 676x451.jpg

VARŠAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Veterinárni inšpektori Európskej komisie odhalili nezrovnalosti v dokladoch na bitúnkoch v Poľsku, ale u tamojších producentov hovädzieho mäsa nezistili problémy s kvalitou. Uviedol to v stredu poľský minister poľnohospodárstva Krzysztof Ardanowski.

Inšpekcie zo strany Európskej únie sa v Poľsku konali minulý mesiac po tom, ako súkromná televízna stanica TVN informovala, že jeden z poľských bitúnkov do viac ako desiatky krajín exportoval hovädzie mäso z chromých alebo chorých zvierat.

Mnohé európske štáty rýchlo zareagovali obmedzením dovozu poľského hovädzieho mäsa a zintenzívnili kontrolu kvality pri importe.

Poľské úrady popierajú, že exportované mäso bolo nebezpečné. Minister poľnohospodárstva konštatoval, že inšpekcie na viacerých bitúnkoch po celom Poľsku odhalili mnohé problémy s dokumentáciou, ktoré treba riešiť, ale zistili, že mäso nepredstavuje nebezpečenstvo pre spotrebiteľov. „Mäso pochádzajúce z poľských bitúnkov je bezpečné,“ vyhlásil Ardanowski.

Viac k témam: Európska únia, mäso z Poľska – škandál s bitúnkami, veterinári
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia kontrolovala bitúnky v Poľsku a vydala vyhlásenie ku kvalite mäsa © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2019