Európska komisia schválila balík pomoci pre západný Balkán, peniaze pomôžu pri vakcinácii

453558_gettyimages 1168372533 676x460.jpg

28.12.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) v pondelok schválila balík pomoci v sume 70 miliónov eur, aby podporila prístup krajín západného Balkánu k vakcínam proti ochoreniu COVID-19.

Balík pomoci bude uvoľnený vo forme grantov, ktoré pomôžu pokryť náklady na očkovacie látky pre prioritné skupiny ľudí v regióne a tiež na nevyhnutné vybavenie na vakcináciu. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

„Počas pandémie EÚ ukázala, že štáty západného Balkánu považujeme za privilegovaných partnerov. V tomto duchu naďalej konáme aj v prípade vakcín tým, že podnikáme kroky na umožnenie rýchleho štartu vakcinačných kampaní zameraných na zamestnancov kritickej infraštruktúry a na najzraniteľnejšie skupiny v regióne,“ uviedol eurokomisár pre rozšírenie Európskej únie a susedskú politiku Olivér Várhelyi.

„Rýchla vakcinácia bude rozhodujúca pre ukončenie pandémie a naštartovanie sociálno-ekonomického zotavenia západného Balkánu,“ dodal eurokomisár.

Viac k témam: finančná pomoc, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia schválila balík pomoci pre západný Balkán, peniaze pomôžu pri vakcinácii © SITA Všetky práva vyhradené.

28. decembra 2020