Europoslanci si uctia pamiatku zavraždeného Kuciaka, stretnú sa aj s prezidentom Kiskom

369417_imgl2226 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Delegácia šiestich poslancov Európskeho parlamentu začína vo štvrtok na Slovensku dvojdňovú pracovnú cestu. Ako agentúru SITA informovala tlačová atašé Európskeho parlamentu na Slovensku Soňa Mellak, dôvodom je vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Delegácia pozostáva z poslancov Ingeborg Grässle (EPP, Nemecko), spolupredsedníčka delegácie, Claude Moraes (S&D, Veľká Británia), spolupredseda delegácie, Ryszard Czarnecki (ECR, Poľsko), Sophia in’t Veld (ALDE, Holandsko), Benedek Jávor (Zelení/EFA, Maďarsko) a Marco Valli (EFDD, Taliansko)

Správu predložia Konferencii predsedov

Poslanci sa počas pracovnej cesty stretnú s mimovládnymi organizáciami zaoberajúcimi sa bojom proti korupcii, s novinármi, predstaviteľmi vlády a štátu vrátane prezidenta, zástupcami orgánov činných v trestnom konaní a predstaviteľmi Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Navštívia aj obec Veľká Mača, kde si uctia pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Odporúčame:
Poslanci sa pýtali šéfa SIS na Troškovú a Jasaňa, tajná služba monitoruje zločinecké organizácie

Po jednotlivých stretnutiach sa v piatok v priestoroch Informačnej kancelárie EP v Bratislave uskutoční tlačová konferencia spolupredsedov delegácie. Po návrate zo Slovenska poslanci spíšu správu, ktorá bude predložená Konferencii predsedov (predseda Európskeho parlamentu a lídri politických skupín) a následne zverejnená.

Ochrana novinárov témou plenárnej rozpravy

Rozhodnutie vyslať delegáciu na prieskumnú pracovnú cestu na Slovensko v súvislosti s vraždou novinára Kuciaka prijala Konferencia predsedov 1. marca. Program cesty a zloženie delegácie Konferencia predsedov schválila 7. marca.

Odporúčame:
Aktualizované: Matovič pustil video z miesta vraždy Kuciaka a jeho priateľky a obvinil Gašpara z klamstva o Krajmerovi

Vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ako aj ochrana novinárov v Európe budú na budúci týždeň počas zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu predmetom samostatnej plenárnej rozpravy.

Viac k témam: Andrej Kiska, europoslanci, Európsky parlament, Ján Kuciak, korupcia, PPA Pôdohospodárska platobná agentúra, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Europoslanci si uctia pamiatku zavraždeného Kuciaka, stretnú sa aj s prezidentom Kiskom © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2018