Európa sa vzdáva s rukami nad hlavou pred inváziou migrantov z Afriky, tvrdí Orbán

370082_viktor orban 676x451.jpg

BUDAPEŠŤ 15. marca (WebNoviny.sk) – Európa sa vzdáva s rukami nad hlavou pred inváziou migrantov z Afriky a Blízkeho východu. Na verejnom zhromaždení pri príležitosti 170. výročia protihabsburskej revolúcie z roku 1848 to v stredu pred budovou maďarského parlamentu v Budapešti vyhlásil premiér Viktor Orbán.

„Dnešná mládež západnej Európy bude ešte stále nažive, keď sa stane menšinou vo svojej vlastnej krajine a príde o to jediné miesto na svete, ktoré môže nazývať svojím domovom,“ vyhlásil maďarský premiér.

Odporúčame:
Kresťanstvo je poslednou nádejou Európy, tvrdí maďarský premiér Viktor Orbán

Agentúra Associated Press (AP) pripomína, že tvrdá protiutečenecká rétorika je dominantnou Orbánovou témou pred maďarskými parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia o tri týždne. Podľa predvolebných prieskumov Orbán hravo obháji volebné víťazstvo a stane sa po voľbách premiérom aj na tretie za sebou idúce volebné obdobie.

Na proorbánovskom pochode, ktorý sa skončil zhromaždením pred budovou maďarského parlamentu, sa zúčastňujú desaťtisíce ľudí. Akciu organizuje mimovládne združenie napojené na Orbánovu stranu Fidesz a podľa AP naň organizátori zvážali ľudí autobusmi z celej krajiny.

Odporúčame:
Protiimigračné sily raz ovládnu celú Európu, tvrdí maďarský premiér Viktor Orbán

Účastníci takzvaného Pochodu mieru kráčali mestom za transparentmi s nápismi „Domovina nado všetko“ a „Maďarsko chráni Európu“.

V Budapešti sa vo štvrtok koná aj viacero mítingov opozičných zoskupení vrátane zhromaždenia zvolaného recesistickou Stranou dvojchvostého psa, na tých sa však zúčastňuje menej občanov.

Viac k témam: Afrika, Európa, Fidesz, migranti, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk – Európa sa vzdáva s rukami nad hlavou pred inváziou migrantov z Afriky, tvrdí Orbán © SITA Všetky práva vyhradené.

15. marca 2018