EÚ spúšťa najväčší humanitárny peňažný program pre utečencov

Približne milión utečencov žijúcich mimo táborov v Turecku dostane platobné karty, ktoré budú dopĺňané financiami každý mesiac a utečencom umožnia kúpiť si potraviny alebo iné potreby. ANKARA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Európska únia spúšťa v pondelok humanitárny projekt za 348 miliónov eur na pomoc najbezbrannejším utečencom v Turecku. Je to súčasť prelomovej dohody s Tureckom, zameranej na zastavenie prúdu migrantov do Európy. Informovala o tom agentúra AP.

Približne milión utečencov žijúcich mimo táborov v Turecku dostane platobné karty, ktoré budú dopĺňané financiami každý mesiac a utečencom umožnia kúpiť si potraviny alebo iné potreby.

Odporúčame:

Hollande chce ‚džungľu‘ v Calais definitívne zlikvidovať

Projekt, ktorý v pondelok odštartuje komisár EÚ pre humanitárnu pomoc a krízový manažment Christos Stylianidis, je označovaný za najväčší humanitárny program financovaný Európskou úniou. EÚ prisľúbila tri miliardy eur na pomoc sýrskym migrantom v Turecku a súhlasila aj s liberalizáciou vízových obmedzení pre tureckých občanov cestujúcich do Európy.

Rozhovory o uvoľnení vízovej povinnosti pre Turkov sú však pozastavené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016