Egypťania po nehode lode s migrantmi zatkli jej vlastníka

Podľa aktuálnych údajov egyptského ministerstva si nešťastie z minulej stredy vyžiadalo najmenej 202 mŕtvych.KÁHIRA 28. septembra (WebNoviny.sk) – V súvislosti s minulotýždňovým prevrátením a potopením lode s migrantmi pri stredomorskom pobreží Egypta zatkli tamojšie orgány vlastníka tohto plavidla, ktorého vrak sa medzičasom podarilo vytiahnuť z morského dna. Informovala o tom v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na egyptskú štátnu televíziu.

Okrem vlastníka potopenej lode, ktorá prepravovala niekoľko stoviek nelegálnych migrantov, bolo doposiaľ zatknutých ďalších 15 osôb. Časť z nich sa už priznala k podielu na organizovaní tejto plavby.

Odporúčame:

Potopenú loď s migrantmi vytiahli z mora, počet obetí stúpne

Podľa aktuálnych údajov egyptského ministerstva si nešťastie z minulej stredy vyžiadalo najmenej 202 mŕtvych. Oficiálne zdroje tiež hovoria o 164 zachránených migrantoch. Údaje o počte cestujúcich na lodi sa rôznia, egyptské médiá však vychádzajú z výpovedí tých, čo nehodu prežili. Podľa nich sa mohlo v plavidle nachádzať až 500 osôb.

K tragédii došlo pri pobreží Stredozemného mora neďaleko egyptského mesta Rašíd (Rosetta), ležiaceho približne 50 kilometrov východne od Alexandrie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016