Dvojročný chlapec zastrelil svoju matku, keď šoférovala

Dieťa, ktoré sedelo na zadnom sedadle auta, zdvihlo strelnú zbraň, ktorá vykĺzla spod sedadla vodiča, a vystrelilo z nej na predné sedadlo. Milwaukee 28. apríla (WebNoviny.sk) – Dvojročný chlapec smrteľne postrelil svoju matku zo zadného sedadla auta, keď šoférovala po hlavnej ceste v meste Milwaukee v americkom štáte Winconsin. Oznámili to v stredu predstavitelia úradu šerifa. Nešťastie sa stalo necelé dva mesiace po inom prípade, keď matku na Floride za podobných okolností postrelil v aute jej štvorročný syn. Úrad šerifa v Milwaukee informoval, že Patrice Priceová (26) zomrela v utorok ráno 26. apríla na mieste činu.

Dieťa, ktoré sedelo na zadnom sedadle auta, zdvihlo strelnú zbraň, ktorá vykĺzla spod sedadla vodiča, a vystrelilo z nej na predné sedadlo. Náboj zasiahol Priceovú. Zbraň kalibru .40 sa našla na dlážke pri zadnom sedadle za vodičom – v aute sa našiel aj remeň na zbraň bezpečnostného pracovníka, ktorý patril priateľovi obete. Priceovej otec Andre pre agentúru AP povedal, že auto patrí dcérinmu priateľovi.

V aute sedela tiež matka Patrice Priceovej a ročný syn, obaja na prednom sedadle pre pasažiera. Úrad šerifa dodal, že dvojročný chlapec na zadnom sedadle nebol v autosedačke. Vo vyhlásení úradu sa neuvádza, či bol pripútaný bezpečnostným pásom. Podľa brata obete pri incidente neutrpel zranenia nikto ďalší. Prokuratúra okresu Milwaukee oznámila, že je ešte príliš skoro vyjadrovať sa k tomu, či budú vznesené obvinenia.

Minulý mesiac v štáte Florida postrelil v aute Jamie Giltovú (31) do chrbta jej štvorročný syn. Použil ručnú strelnú zbraň, ktorá vykĺzla spod predného sedadla dozadu, kde bol chlapec usadený. Giltová streľbu prežila. Predstavitelia úradu šerifa v okrese Putnam na Floride vyhlásili, že chlapec sa len krátko pred nešťastím naučil odopnúť si bezpečnostný pás. Zliezol zo sedadla, zdvihol zbraň a vystrelil smerom na predné sedadlo, pričom zasiahol matku do chrbta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016