Dvaja britskí občania boli v meste Amesbury otrávení, do prípadu sa zapojilo protiteroristické komando

380272_britain_poisoning_probe_28235 4351395cda604f98a56111c42e6bb51d 676x451.jpg

AMESBURY 4. júla (WebNoviny.sk) – Dvaja ľudia, ktorí podľa britskej polície boli v anglickom meste Amesbury „vystavení neznámej látke“, sú britskí občania a pochádzajú priamo z Amesbury. Polícia tieto osoby neidentifikovala, no britským médiám sa prihlásili ľudia, ktorí ich poznajú, a tí tvrdia, že ide o 44-ročnú Dawn Sturgess a 45-ročného Charlieho Rowleyho.

Odporúčame:
Lekári neverili, že otrávení Skripaľovci útok novičokom prežijú

Obaja sú v kritickom stave. Prípad je zaujímavý okrem iného tým, že sa odohral len trinásť kilometrov od mesta Salisbury, kde tento rok v marci otrávili nervovoparalytickou látkou novičok bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju. Obaja útok nakoniec prežili, dlhé týždne však boli najskôr v kritickom stave v nemocnici.

Veľká Británia a väčšina ďalších krajín a nadnárodných organizácií Západu z útoku na Skripaľovcov obvinila Rusko, Moskva svoju účasť poprela.

Odporúčame:
Skripaľová odmietla pomoc ruskej ambasády, z otravy novičokom sa zotavuje pomaly a má bolesti

Ďalším náznakom, že aj najnovší prípad otravy neznámou látkou môže mať politické pozadie, je to, že do jeho vyšetrovania sa okrem miestnych detektívov zapojilo aj protiteroristické oddelenie britskej polície.

Viac k témam: otrava, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja britskí občania boli v meste Amesbury otrávení, do prípadu sa zapojilo protiteroristické komando © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2018