Ďuricovi sa v Turecku páči, rozmýšľa však o návrate do Ruska

Ďurica zamieril do ‚krajiny polmesiaca‘ ako voľný hráč po tom, ako mu vedenie Lokomotivu nepredĺžilo kontrakt.TRABZON 25. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica háji od začiatku tejto sezóny dres tureckého Trabzonsporu, kam prestúpil po siedmich rokoch strávených v Lokomotive Moskva. Tridsaťštyriročný rodák z Dunajskej Stredy prezradil, že sa mu na brehu Čierneho mora veľmi páči, no zároveň dodal, že sa po skončení hráčskej kariéry možno natrvalo usadí v Rusku.

„V Turecku sa mi páči. Našli sme si ubytovanie v blízkosti mora. V tomto smere je všetko skvelé, zvlášť pre moju dcérku. V Trabzone je priaznivé počasie, vzduch… Po skončení angažmánu v Trabzone však v tejto krajine neostanem. S rodinkou sa dohodneme, kde nám bude najlepšie. Možno sa vrátime naspäť do Ruska,“ vyhlásil Ďurica v rozhovore pre portál championat.com. Skúsený ľavonohý stopér si za niekoľko týždňov stihol všimnúť, že medzi ligami v Rusku a Turecku nie je prílišný rozdiel.

Odporúčame:

FIFA vyšetruje Ďuricu za jeho slová po prehre s Anglickom

„Futbal sa hrá všade rovnaký, s loptou, hráčmi, na dve bránky, takže žiadne veľké odlišnosti. V Turecku tvrdia muziku štyri najsilnejšie mužstvá: istanbulské trio Besiktas, Fenerbahce a Galatasaray, ako aj náš Trabzonspor. Ostatné tímy sa zameriavajú skôr na obranu. V Turecku sa hrá v trochu vyššom tempe, je tu viacero rýchlych hráčov ako boli v Rusku Musa či Doumbia. Mimochodom, v Alanyaspore hráva Vagner Love, s ktorým som kedysi zvádzal súboje v ruskej najvyššej súťaži. Nedávno sme si chvíľu pokecali,“ doplnil niekdajší hráč Artmedie Petržalka či Saturnu Ramenskoje.

Na predstaviteľov moskovského klubu sa nehnevá

Ďurica zamieril do „krajiny polmesiaca“ ako voľný hráč po tom, ako mu vedenie Lokomotivu nepredĺžilo kontrakt. Priznal však, že sa na predstaviteľov moskovského klubu nehnevá. S niektorými bývalými spoluhráčmi je dokonca stále v kontakte. „Píšem si s Iľjom Abajevom či Dmitrijom Tarasovom. Pozorne sledujem, ako sa Lokomotivu darí. Ak však náhodou prehrajú, vtedy chlapcov nekontaktujem. Viem si predstaviť, akí sú nahnevaní. V klube som bol šťastný. Keď budem mať čas, určite priletím do Moskvy pozrieť starých známych. S vedením klubu som nikdy nebol v žiadnom rozpore, naše cesty sa skrátka rozišli, nikto sa neurazil. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, taký je život. Lokomotiv navždy zostane v mojom srdci,“ doplnil ostrieľaný obranca.

Ďuricovo meno sa v priebehu septembra skloňovalo v súvislosti s jeho vyjadreniami po dueli Slovenska s Anglickom (0:1) v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska, keď kritizoval srbského hlavného rozhodcu Milorada Mažiča za vylúčenie Martina Škrtela. Prípadom sa dokonca začala zaoberať Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Zväz poslal FIFA list s vysvetlením

„Od FIFA prišiel list, oni všetko preskúmali. Som pripravený vysvetliť moje slová, v anglickej tlači ma nesprávne citovali. Prehrali sme síce gólom v nadstavenom čase, ale nikdy som nepovedal, že za to mohli rozhodcovia. Po zápase boli veľké emócie, neskôr som si pozrel Škrtelov zákrok a uvedomil som si, že druhú žltú kartu dostal právom. Viem, že náš zväz poslal FIFA list s vysvetlením. Škoda, že sme v tom zápase neudržali remízu. Angličania však ukázali, že sú silný tím a zaslúžene zvíťazili. Čo sa týka hry, boli jasne lepší,“ objasnil Ján Ďurica, ktorého snom je jedného dňa precestovať Ameriku.

Samozrejme, až po ukončení aktívnej činnosti. „Mám v pláne dohrať kariéru v Turecku, ešte mám rok a sedem mesiacov do vypršania zmluvy. Kým mi zdravie slúži, chcem hrať za klub aj za Slovensko. Keď potom skončím, doprajem si poriadny odpočinok. Rok, možno dva. Chcem veľa cestovať a vidieť krásne miesta, túžim prejsť autom celú Ameriku,“ skonštatoval na záver Ján Ďurica.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2016