Dudova maródka sa naťahuje, nasadzovať ho budú opatrne

Kouč Hearthy Berlín považuje situáciu za roztrpčujúcu, avšak ak zohraté mužstvo a všetci jeho členovia zostanú zdraví, nemá si podľa vlastných slov prečo robiť starosti.BERLÍN 24. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda bude chýbať nemeckému klubu Hertha Berlín ešte nejaký čas. „Ťažko povedať, kedy ho môžeme očakávať nazad. Je to roztrpčujúce, ale nič na tom nezmeníme,“ povzdychol si po stredajšom tréningu kouč Pál Dárdai, citoval ho napríklad web Passauer Neue Presse.

Ofenzívny stredopoliar Duda, ktorý v letnom prestupovom období prišiel z poľskej Legie Varšava, si zranil koleno koncom júla v prípravnom zápase proti Eintrachtu Braunschweig. Teraz sa pripravuje individuálne pod dohľadom kondičného trénera Henrika Kuchna.

„Musíme byť trpezliví. Keď sa vráti, budeme ho nasadzovať opatrne. Máme zohraté mužstvo a ak všetci jeho členovia zostanú zdraví, nemám si prečo robiť starosti,“ povedal Dárdai s vyhliadkou na nedeľňajšiu bundesligovú ouvertúru proti SC Freiburg.

Dvadsaťjedenročný rodák zo Sniny Duda figuruje v nominácii slovenskej reprezentácie na zápas proti Anglicku v nedeľu 4. septembra o 18.00 h v Trnave v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Nie je jasné, do akej miery je jeho účasť v ohrození.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2016