Duda je údajne blízko k prestupu, záujem je z Talianska

Prezident Legie Varšava: „Ak dostaneme na papieri formálny návrh takých podmienok, na akých sme sa ústne dohodli, transfer je veľmi reálny“.

VARŠAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda už v budúcej sezóne pravdepodobne nebude členom kádra úradujúceho poľského klubového šampióna Legia Varšava a presunie sa na Apeninský polostrov. Podľa portálu weszlo.com má o 21-ročného stredopoliara eminentný záujem piaty tím uplynulej sezóny najvyššej talianskej súťaže ACF Fiorentina a prestup je na spadnutie.

Ak dostaneme na papieri formálny návrh takých podmienok, na akých sme sa ústne dohodli, transfer je veľmi reálny,“ citoval spomenutý zdroj prezidenta Legie Boguslawa Lešnodorského. Ak ani jedna zo zainteresovaných strán nezmení svoje súčasné stanovisko, Duda by sa mal stať jedným z najdrahších hráčov v histórii poľskej Ekstraklasy – aj s prípadnými bonusmi by sa odstupné pre Legiu malo vyšplhať na štyri až päť miliónov eur, dodáva weszlo.com.

Sninský rodák Duda prišiel do varšavského klubu pred jarnou časťou sezóny 2013/2014 z MFK Košice za sumu mierne presahujúcu 300-tisíc eur, podotkol v tejto súvislosti portál sport.pl. V drese Legie odohral 99 zápasov, v ktorých strelil 16 gólov. Je dvojnásobným víťazom tamojšej najvyššej súťaže aj národného pohára. Vlani v lete bol veľmi blízko k presunu do Interu Miláno, ale transfer na poslednú chvíľu nezrealizovali. Duda reprezentoval SR na prebiehajúcich majstrovstvách Európy vo Francúzsku, na šampionáte raz skóroval.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2016