Druhého muža na Mesiaci Buzza Aldrina údajne okradli vlastné deti, zažaloval aj bývalú manažérku

379430_buzz_aldrin_family_fight_30100 b4a996edf12c4bcabf67ed4b30333f48 676x449.jpg

LONDÝN 26. júna (WebNoviny.sk) – Americký astronaut Buzz Aldrin zažaloval svoje dve deti aj bývalú obchodnú manažérku, pretože mu podľa neho ukradli peniaze a poškodzujú jeho odkaz.

Podľa detí potrebuje poručníkov

Jeho syn Andrew a dcéra Janice týždeň predtým požiadali súd o pridelenie kontroly nad jeho financiami. Podľa nich totiž otec potrebuje poručníkov, pretože s nimi nedokáže rozumne nakladať. Podľa detí trpí ich 88-ročný otec demenciou a Alzheimerovou chorobou.

Odporúčame:
Nemecký sprievodca dával chlapcom alkohol a cigarety, dlh mu mali splatiť sexom

Začal sa vraj tiež stýkať s novými ľuďmi, ktorí ho chcú odcudziť od rodiny, a navyše rozhadzuje vo veľkom. Spor sa týka riadenia jeho súkromnej spoločnosti Buzz Aldrin Enterprises a neziskovej organizácie Share Space Foundation.

Žaloba ich zarmútila

Aldrin v žalobe tvrdí, že deti spolu s bývalou manažérkou Christinou Korpovou neoprávnene prevzali kontrolu nad jeho financiami, ako aj „vesmírnymi artefaktmi“ v hodnote miliónov dolárov. Spravili tak vraj na účely vlastného obohatenia sa. Deti v reakcii uviedli, že ich „neospravedlniteľná“ žaloba zarmútila.

Buzz Aldrin bol súčasťou misie Apollo 11. Dňa 20. júla 1969 ako druhý človek vkročil na Mesiac, krátko po tom, čo tak spravil jeho kolega Neil Armstrong.

Viac k témam: Alzheimerova choroba, astronaut, Buzz Aldrin, demencia, Mesiac, peniaze, súd, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Druhého muža na Mesiaci Buzza Aldrina údajne okradli vlastné deti, zažaloval aj bývalú manažérku © SITA Všetky práva vyhradené.

26. júna 2018