Drucker už má nové mená pre vedenie VšZP

Minister zdravotníctva zároveň v stredu predloží na rokovanie vlády návrh na vymenovanie predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
BRATISLAVA 25. apríla (WebNoiny.sk) – Minister zdravotníctva Tomáš Drucker už má vybraté mená pre nové vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Povedal to novinárom v pondelok po mimoriadnom rokovaní Vlády SR. „Mám vybraté celé predstavenstvo,“ potvrdil. Šéf rezortu dodal, že konkrétne mená prezradí do budúceho týždňa.

Minister zároveň informoval, že na stredajšie rokovanie kabinetu predloží návrh na vymenovanie predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Predsedníčka ÚDZS Monika Pažinková rezignovala na svoj post koncom marca. Jej funkcia zaniká podľa zákona k 30. aprílu tohto roka.

Informoval o tom minulý mesiac po rokovaní vlády minister zdravotníctva. Ako vtedy povedal novinárom, úradu by mal šéfovať človek z prostredia zdravotníctva. „Človek, ktorý má skúsenosti buď s poisťovníctvom alebo ochranou pacienta, tá problematika je aj právne náročná,“ vysvetlil v tom čase.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. apríla 2016