Droba: Primátor Nesrovnal ide pre 140-milónovú zákazku aj cez mŕtvoly

350284_06 2 640x420.jpg

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal sa znovu vysmial mestským poslancom a vyhlásil, že súťaž na verejné osvetlenie Bratislavy v hodnote 140 miliónov eur dotiahne do konca aj napriek ich trojnásobnému nesúhlasu.

Utajenie analýzy osvetlenia mesta

„Primátor by mal konečne zobrať rozum do hrsti a prestať pretláčať túto zákazku cez mŕtvoly, veď ide o sumu na úrovni ročného bratislavského rozpočtu. Môže sa stať, že hlavné mesto zaťaží na 20 rokov v podstate nevypovedateľnou zmluvou. Okolnosti tejto súťaže vyvolávajú obrovské pochybnosti,“ hovorí poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita a pravicový kandidát na bratislavského župana Juraj Droba.

Odporúčame:
Nesrovnal obstarávanie na verejné osvetlenie v meste nezruší, hoci poslanci jeho veto prelomili

Droba má na mysli najmä utajenie analýzy osvetlenia mesta, na základe ktorej vedenie magistrátu súťaž vypísalo. „Absolútne nerozumiem, prečo primátor bráni zverejneniu analýzy lámp, veď nejde o rozmiestnenie jadrových zbraní,“ myslí si poslanec o prísnom režime.

Bratislavčania majú nárok na viac

Okrem toho leží na prokuratúre podnet na preskúmanie utajenia analýzy. A mestskí poslanci už dvakrát zaviazali primátora, aby súťaž zrušil. O to isté sa jednohlasne pokúsili na podnet Jána Budaja aj tretíkrát.

„Nie je možné, aby primátor všetky tieto skutočnosti ignoroval. Neustále sa odvoláva na kompetencie, ale zabúda pritom na transparentnosť a etiku. A nie je možné ani to, aby poslancov obviňoval, že chcú zrušiť túto podozrivú súťaž len preto, že chcú kritizovať,“ hovorí Droba.

„Bratislavčania majú nárok na viac. Analýzu zaplatili z vlastných daní a v prvom rade oni budú znášať dôsledky dlhodobej zmluvy. Primátor ich nemôže ignorovať,“ uzatvára kandidát na župana Droba.

Viac k témam: Bratislava, Ivo Nesrovnal, Juraj Droba, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Droba: Primátor Nesrovnal ide pre 140-milónovú zákazku aj cez mŕtvoly © SITA Všetky práva vyhradené.

24. augusta 2017