Dráma vo Francúzsku má ďalšiu obeť. Zomrel policajt, ktorý sa vymenil za rukojemníčku

370777_france_shooting_07222 01ff3a587b1143a082186a9e1df20ab0 676x467.jpg

TREBES 24. marca (WebNoviny.sk) — Policajt, ktorý sa v piatok vymenil za rukojemníčku počas rukojemníckej drámy v supermarkete vo francúzskom meste Trebes, podľahol svojim zraneniam.

Minister vnútra Gérard Collomb v sobotu na Twitteri uviedol, že 45-ročný podplukovník Arnaud Beltrame „zomrel za svoju krajinu„. Beltrame sa neozbrojený ponúkol 25-ročnému útočníkovi Redouaneovi Lakdimovi výmenou za jednu zadržiavanú ženu. Tajne si zobral so sebou mobil, aby polícia vonku vedela, čo sa deje v supermarkete.

Odporúčame:
K útoku vo Francúzsku sa hlási Islamský štát, polícia už identifikovala páchateľa

Policajti vtrhli do obchodu po tom, čo začuli výstrely, pričom ozbrojenca zabili. Beltrame utrpel ťažké zranenia a jeho smrťou stúpol počet obetí na štyri, 16 ľudí utrpelo zranenia.

Lakdim podľa polície najskôr ukradol auto v meste Carcassonne, pričom zabil jedného z cestujúcich vo vozidle. Následne vnikol do supermarketu v meste Trebes, kde počas rukojemníckej drámy zabil ďalšie dve osoby. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

Lakdim podľa vlády žiadal prepustenie teroristu Salaha Abdeslama, ktorý ako jediný ostal nažive po útokoch z novembra 2015. Na šiestich rôznych miestach v Paríži vrátane hudobného klubu Bataclan vtedy prišlo o život 130 ľudí.

Viac k témam: Francúzsko, Islamský štát, rukojemníci, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Dráma vo Francúzsku má ďalšiu obeť. Zomrel policajt, ktorý sa vymenil za rukojemníčku © SITA Všetky práva vyhradené.

24. marca 2018