Donald Trump pricestoval na návštevu do Paríža, s Macronom budú riešiť terorizmus a Sýriu

PARÍŽ 13. júla (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump pricestoval vo štvrtok na dvojdňovú návštevu do francúzskej metropoly Paríž. Prezidentské lietadlo Air Force One pristálo v skorých ranných hodinách na parížskom letisku Orly. Trump sa najprv stretne s americkými diplomatmi a vojenskými predstaviteľmi, popoludní ho čaká schôdzka s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Odporúčame:
Donald Trump čelí žalobe, porušuje slobodu prejavu blokovaním jeho kritikov na Twitteri

Obaja lídri budú diskutovať o boji proti terorizmu a konfliktoch v Sýrii a Iraku. Témou stretnutia budú aj klimatické zmeny a medzinárodný obchod, kde medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou panujú hlboké nezhody.

Trumpovo rozhodnutie odstúpiť od Parížskej klimatickej dohody vyvolalo v júni pobúrenie naprieč Európou a v Paríži sa preto plánujú protesty proti jeho návšteve. Tá sa koná len deň pred celoštátnymi oslavami dobytia Bastily, na ktorých sa americký prezident tiež zúčastní.

Viac k témam: Donald Trump, Emmanuel Macron
Zdroj: Webnoviny.sk – Donald Trump pricestoval na návštevu do Paríža, s Macronom budú riešiť terorizmus a Sýriu © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2017