Donald Trump jednoznačne ovládol kľúčovú Nevadu

Po oznámení výsledkov vypukli v Trumpovom tábore v Las Vegas oslavy. Las Vegas 24. februára (WebNoviny.sk) – Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Donald Trump sa stal víťazom utorkových volebných zhromaždení republikánov v štáte Nevada. Na druhom mieste skončil Marco Rubio, tretie miesto patrí Tedovi Cruzovi. Vyplýva to z predbežných výsledkov, na ktoré sa odvoláva stanica BBC.

Nevada, z hľadiska volebných výsledkov považovaná za typicky nestály štát so značným zastúpením hispánskeho obyvateľstva, je pre celkový volebný proces kľúčová. Po oznámení výsledkov vypukli v Trumpovom tábore v Las Vegas oslavy. Republikánska strana nehlásila žiadne nezrovnalosti ani porušenie pravidiel.

Trump získal 45,0 percent hlasov, Rubio 24,3 a Cruz 20,5 percenta hlasov. Volebné zhromaždenia v Nevade nasledovali po sobotňajších primárkach v Južnej Karolíne, kde Trump zvíťazil so ziskom takmer jednej tretiny hlasov. O týždeň bude nasledovať tzv. supervolebný utorok, keď sa naraz uskutoční vyše desať primárok.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. februára 2016