Dominiku Cibulkovú delí jedno víťazstvo od návratu do Top 10

Slovenská tenistka čoraz realistickejšie útočí na miestenku na koncosezónny výberový šampionát WTA Finals pre osem najlepších.LONDÝN 4. júla (WebNoviny.sk) – Ak slovenská tenistka Dominika Cibulková v utorok vo štvrťfinále grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne prekoná Rusku Jelenu Vesninovú, s určitosťou sa k 11. júlu vráti do Top 10 svetového rebríčka WTA vo dvojhre.

VŠETKY SPRÁVY A VÝSLEDKY Z WIMBLEDONU

V prepočte by sa posunula z terajšej „online“ 12. pozície na 9. priečku a aj pri najnepriaznivejšom zvyšku medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka 2016 by do pondelka nemohla klesnúť pod 10. post. Oficiálne momentálne figuruje na 18. stupienku.

Obrazom: Najkrajšie momenty z ôsmeho dňa Wimbledonu

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková sa premiérovo ocitla v prominentnej desiatke 31. marca 2014 a dosiaľ naposledy v nej bola 1. februára 2015 (medzičasom klesla už aj na 62. priečku najmä vinou operácie ľavej nohy z vlaňajšieho marca a štvormesačnej zdravotnej výluky). Ešte nikdy nemala jednociferné renkingové postavenie.

Odporúčame:

Cibulková je po „súboji podujatia“ vo štvrťfinále Wimbledonu

Serena prešla cez Kuznecovovú do štvrťfinále Wimbledonu

Djokovičov premožiteľ je v štvrťfinále, pokračuje aj Federer

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková zároveň čoraz realistickejšie útočí na miestenku na koncosezónny výberový šampionát WTA Finals pre osem najlepších (23. – 30. októbra v Singapure). Úspech vo štvrťfinále v britskej metropole by ju priebežne posunul zo 7. miesta v „Race“ na 5. post.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. júla 2016