Dominika Cibulková utŕžila najhoršiu prehru od augusta 2014

Česká tenistka Barbora Krejčíková v prvom kole na turnaji v Prahe dovolila Slovenke Dominike Cibulkovej uhrať iba štyri gemy.PRAHA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako siedma veľmi nečakane prehrala s českou tzv. lucky loserkou z kvalifikácie Barborou Krejčíkovou za 83 minút dvakrát 2:6 v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA International J&T Banka Prague Open v Prahe.

Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka Cibulková, 38. vo svetovom rebríčku, inkasovala renkingovo najhoršiu prehru od 26. augusta 2014, keď v 1. kole newyorských grandslamových US Open senzačne nestačila na 15-ročnú domácu držiteľku voľnej karty Catherine Cartan „CiCi“ Bellisovú, vtedy 1208. v počítačovom poradí.

Dvadsaťročná Krejčíková, ktorú trénersky vedie wimbledonská šampiónka zo sezóny 1998 Jana Novotná, figuruje na 192. pozícii v hodnotení. Rodáčka z Brna bude v osemfinálovom 2. kole hrať s úspešnou z duelu Tereza Smitková (ČR) – Mónica Puigová (Portor.). Krejčíková prehrala vo finálovom 3. kole kvalifikácie so skúsenou Francúzkou Virginie Razzanovou 3:6, 2:6, ale vďaka stornám účasti iných aktérok dostala druhú šancu a chopila sa jej pozoruhodne.

Niekdajšia členka Top 10 Cibulková hrala prvý raz od 17. apríla, keď v Bratislave svojím druhým singlovým bodom rozhodla o víťazstve Sloveniek nad Kanaďankami (napokon 3:2) v play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017 reprezentačných družstiev žien. Budúci týždeň sa predstaví v Madride.

Dvojhra – 1. kolo:

Barbora Krejčíková (ČR) – Dominika Cibulková (SR-7) 6:2, 6:2 za 83 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. apríla 2016