Dominika Cibulková postúpila vo Wu-chane do štvrťfinále

Česká tenistka Karolína Plíšková v osemfinále turnaja vo Wu-chane podľahla Slovenka Dominike Cibulkovej dvakrát 2:6.WU-CHAN 29. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako desiata zvíťazila nad českou päťkou podujatia Karolínou Plíškovou za 75 minút jasne dvakrát 6:2 vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Dongfeng Motor Wuhan Open v čínskom Wu-chane.

Cibulkovú nezastavilo ani 11 es súperky. Využila 4 zo 6 brejkbalov a sama odstránila obe hrozby straty podania, ktorým čelila. Súboj dvoch grandslamových finalistiek preložili zo stredy pre dážď.

Finalistka melbournských Australian Open 2014 Cibulková bude v rovnaký deň – ak to počasie dovolí – po prekonaní finalistky newyorských US Open 2016 Kar. Plíškovej vo štvrťfinále čeliť ďalšej výzve z ČR Barbore Strýcovej. S 30-ročnou univerzálkou, 21. v hodnotení dvojhry, ešte nikdy nehrala.

Dominika Cibulková na turnaji vo Wu-chane:

1. kolo: Dominika Cibulková vyhrala trojsetovú bitku vo Wu-chane

2. kolo: Dominika Cibulková postúpila vo Wu-chane do osemfinále

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková, 12. v dlhodobom singlovom renkingu pre nasadzovanie, má proti 24-ročnej Karolíne Plíškovej (6.) štatistiku už 3:0. Prekonala ju aj predvlani v semifinále na „harde“ v malajzijskom Kuala Lumpure (6:7 /3/, 6:3, 6:3) a v júni 2016 na tráve vo finále Eastbourne (7:5, 6:3).

Paradoxom je, že vo Wu-chane si jednoznačne najsuverénnejšie z doterajších troch vystúpení počínala práve v tom, v ktorom papierovo mala mať najviac problémov. V úvodných dvoch kolách išla s Francúzkou Alizé Cornetovou aj Nemkou Laurou Siegemundovou do troch setov. Budúca súperka Strýcová má za sebou dokonca tri „maratóny“ (Talianka Sara Erraniová, Japonka Misaki Doiová, Srbka Jelena Jankovičová).

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková bojuje na ázijskej šnúre aj o posilnenie svojich vyhliadok na štart na koncoročnom výberovom šampionáte WTA Finals 23. – 30. októbra v Singapure pre osem najlepších singlistiek sezóny. K 26. septembru figurovala na siedmej priečke v hodnotení Road iba o 18 bodov nad čiarou. Vo Wu-chane už má garanciu 190 bodov a prémie 54 230 USD brutto.

Dvojhra – 3. kolo (osemfinále):
Dominika Cibulková (SR-10) – Karolína Plíšková (ČR-5) 6:2, 6:2 za 75 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2016