Do Valentínskej kvapky krvi sa môžu obyvatelia Popradu zapojiť na viacerých miestach

402869_krv 676x451.jpg

POPRAD 13.februára (WebNoviny.sk) – Slovenský Červený kríž (SČK) vyzýva verejnosť k darovaniu krvi pri príležitosti sviatku zaľúbených. Do kampane je zapojené aj pracovisko Národnej transfúznej služby (NTS) v Poprade, ktoré pripravilo desať mobilných výjazdov.

Prvý z nich sa uskutoční na Valentína vo štvrtok v popradskom nákupnom centre. Do Valentínskej kvapky krvi sa možno zapojiť od 14. februára do 21. marca.

Krv darujú aj páry

Všetky akcie, ktoré sú zamerané na podporu darcov, vrelo vítame a zapájame sa do nich, pretože otvárajú dvere novým darcom. Mnoho z darcov počas tejto kampane prídu darovať krv vôbec po prvýkrát. Počas kampane každoročne evidujeme zhruba tisíc darcov,“ uviedol pre agentúru SITA Pavel Repovský, vedúci lekár NTS Poprad a dodal, že počas kampane neraz prídu darovať krv i páry, o to je to krajšie.

Počas trvania kampane je možné darovať krv priamo na pracovisku NTS v čase odberových hodín alebo na verejných mobilných výjazdoch, v rámci ktorých majú namierené do okolitých firiem, škôl, ale i obecných a mestských úradov.

Zapojiť sa dá aj v Kežmarku

Do Valentínskej kvapky krvi sa môže verejnosť zapojiť aj v Kežmarku, kde bude odber krvi v priestoroch ambulancie pohotovostnej služby.

Pracovníci mobilnej odberovej jednotky v Kežmarku budú darcom k dispozícií vždy v pondelok a v stredu od 7:30.

Samotné darovanie krvi zaberie darcovi zhruba 10 minút času. Darcom môže byť každý, kto má aspoň 18 rokov, 50 kilogramov, neužíva pravidelne lieky a cíti sa zdravo.

Viac k témam: darovanie krvi, Valentínska kvapka krvi
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Valentínskej kvapky krvi sa môžu obyvatelia Popradu zapojiť na viacerých miestach © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019