Do programu MS v zjazdovom lyžovaní zaradia novú disciplínu, šancu na úspech má aj Petra Vlhová

396722_petra vlhova mikaela shiffrinova 676x379.jpg

AARE 13. februára (WebNoviny.sk) – V programe majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní zostáva alpská kombinácia, ale zároveň doň pribudne aj paralelný slalom.

Ukončili niekoľkomesačné úvahy

Túto novinku aplikujú už počas najbližších majstrovstiev sveta v roku 2021 v talianskej Cortine d’Ampezzo. Rozhodnutie padlo na stredajšom zasadnutí Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v dejisku majstrovstiev sveta vo švédskom Aare.

FIS týmto verdiktom rázne ukončila niekoľkomesačné úvahy a diskusie o tom, že zruší rokmi zaužívané kombinačné preteky a nahradí ich atraktívnejšou paralelnou verziou slalomu. Napokon sa predstavitelia FIS rozhodli pre kompromisné riešenie a zaradenie novej disciplíny do programu MS.

V Cortine d’Ampezzo 2021 sa teda bude súťažiť v zjazde, super G, obrovskom slalome, slalome, alpskej kombinácii (zjazd + jedno kolo slalomu), paralelnom slalome a tiež už etablovanej tímovej súťaži.

Ďalšie šance na úspech

Toto široké spektrum disciplín otvára ďalšiu šancu na úspech nielen pre kráľovnú súčasných svetových zjazdoviek Mikaelu Shiffrinovú, ale aj pre jej slovenskú vyzývateľku Petru Vlhovú.

„Budeme sledovať, ako sa toto rozhodnutie odrazí v mediálnych štatistikách ako aj záujme divákov priamo na mieste,“ uvádza sa vo vyhlásení Medzinárodnej lyžiarskej federácie.

Viac k témam: majstrovstvá sveta (MS) v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Do programu MS v zjazdovom lyžovaní zaradia novú disciplínu, šancu na úspech má aj Petra Vlhová © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2019