Do kancelárie Donalda Trumpa zaslali obálku s bielym práškom

V marci zaslali obálku s neškodným bielym práškom a výhražným listom do manhattanského bytu Trumpovho syna Erica.NEW YORK 29. apríla (WebNoviny.sk) – Šesť ľudí vyšetrovali privolaní zdravotníci v New Yorku po tom, ako v tamojšej kancelárii volebnej kampane amerického republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa prijali vo štvrtok obálku obsahujúcu biely prášok. Polícia neskôr oznámila, že ide o neškodnú látku.

Odporúčame:

Trump ovládol ďalšie primárky a pustil sa do Clintonovej

Pohotovostné zložky privolali do výškovej budovy Trump Tower v Manhattane večer okolo 20.00 h miestneho času. Podľa polície pracovník Trumpovej kampane otvoril list s práškovou látkou a okamžite zavolal policajtov. Šesť ľudí následne izolovali a na mieste ich podrobili lekárskej kontrole. Išlo o piatich Trumpových zamestnancov a policajta, ktorý do budovy prišiel po telefonickom nahlásení incidentu.

Podľa polície nebol prášok nebezpečný, sú však potrebné ďalšie testy na oficiálne potvrdenie, o akú látku ide. V marci zaslali obálku s neškodným bielym práškom a výhražným listom do manhattanského bytu Trumpovho syna Erica.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016