Disciplinárna komisia SFZ suspendovala Gešnábela a ďalších, ktorých zadržala NAKA

381090_dsc_8687 676x488.jpg

BRATISLAVA 13. júla (WebNoviny.sk) – Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) pre ochranu integrity súťaže začala konanie proti hráčovi MFK Ružomberok Róbertovi Gešnábelovi pre podozrenia z ovplyvňovania zápasov za účelom výhry v stávkovaní.

Toho sa mal dopustiť ešte ako hráč FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Predmetom vyšetrovania sú tri zápasy najvyššej súťaže z uplynulých dvoch sezón: FC Vion Zlaté Moravce – AS Trenčín (0:2, hraný 1. 4. 2017, ročník 2016/2017), FC Vion Zlaté Moravce – ŽP Šport Podbrezová (1:0, 23. 9. 2017) a FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Vion Zlaté Moravce (3:3, 9. 12. 2017). DK SFZ mu dočasne zakázala činnosť.

Obvinili ich zo športovej korupcie

Národná kriminálna agentúra minulý týždeň zatkla 20 ľudí v Banskobystrickom kraji. Obvinila ich zo športovej korupcie. Na základe informácii NAKA disciplinárny senát uložil predbežné ochranné opatrenie dočasného pozastavenia činnosť dvadsiatim členom SFZ podozrivým z ovplyvňovania výsledkov.

Odporúčame:
Video: NAKA zadržala rozhodcov aj zástupcov futbalových klubov pre športovú korupciu (aktualizované)

Medzi nimi sú funkcionári, rozhodcovia a delegáti: František Bán, Ladislav Pásztor, Ľubomír Bulla, Oliver Doval, Rastislav Gonda, Milan Dolník, Ján Grenčík, Vladimír Ľupták, Ľubomír Konečný, Stanislav Kučera, Vladimír Kosec, Michal Chudý, Dávid Šimonovič, Ján Majsniar, Štefan Bálint, Róbert Kolka, Juraj Randlisek, Pavel Beťko, Radovan Baník a Dezider Ferenc. Vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní bude naďalej prebiehať paralelne s disciplinárnym konaním.

Výhra v stávkovaní

DK v súvislosti s prípadom začala konanie proti klubom TJ Santrio Láza, TJ Tatran Krásno nad Kysucou, TJ Sklotatran Poltár, ŠK Závažná Poruba, TJ Baník Kalinovo, MŠK Tisovec. Motívom manipulácie výsledkov mala byť výhra v stávkovaní. Predmetom vyšetrovania je šesť zápasov stredoslovenských regionálnych súťaží.

„Je zrejmé, že manipulácie zápasov v slovenských súťažiach existujú a tomuto faktu je potrebné rázne čeliť. S vedomím, že podobné prípady majú na imidž slovenského futbalu negatívny dopad, sa SFZ neschováva pred ich odhaľovaním a riešením a aj vďaka našim aktivitám na poli osvety v oblasti manipulácie futbalových zápasov alebo pri vyšetrovaní trestnej činnosti v oblasti športovej korupcie veríme v postupné zlepšovanie vnímania pozície futbalu v celej slovenskej spoločnosti,“ uviedol SFZ na svojom oficiálnom webe.

Viac k témam: Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), NAKA Národná kriminálna agentúra, športová korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Disciplinárna komisia SFZ suspendovala Gešnábela a ďalších, ktorých zadržala NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2018